Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Gökçek İlk Beni Görevden Almıştı"

CHP’nin Beypazarı Belediye Başkan Adayı emekli imam İsa Varlı "Hem Atatürkçü hem imam olmamın bedelini ödedim" dedi ve "zorluklarla" dolu yaşamındaki ilginç ayrıntıları anlattı.

Hürriyet Gazetesi
"Gökçek İlk Beni Görevden Almıştı"

CHP’nin Beypazarı Belediye Başkan Adayı emekli imam İsa Varlı "Hem Atatürkçü hem imam olmamın bedelini ödedim" dedi ve "zorluklarla" dolu yaşamındaki ilginç ayrıntıları anlattı.

Beypazarı doğumlu olan, önce İmam Hatip Lisesi’ni bitiren ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Varlı 1972 yılında Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nde göreve başladı. Kısa bir süre sonra da baş imamlığa getirilen Varlı’nın kendi deyimiyle zorlu mücadelesi o dönemde başladı. İşte CHP’nin "solcu imamı"nın kendi ağzından yaşam öyküsü:

İlk bedel 12 Eylül’de

"Bulunduğum ortamda hem Atatürkçü olmam hem de imam olmam hep yadırgandı. Özellikle çeşitli tarikatlara mensup iş arkadaşlarım beni ve benim gibi düşünen bir-iki kişi yıpratmak için ellerinden geleni yaptılar. Sonrasında 12 Eylül olayları başladı ve o ortamın suç saydığı gerçeğe dayanmayan sebeplerle görevden alındım. İhtilallerin gözü kör. İlk bedeli 12 Eylül’de görevden alınıp temizlik işlerine atanarak ödedim.

Murat Bey (Karayalçın) Belediye Başkanı seçilince Karşıyaka’ya Baş İmam olarak geri döndüm. Gökçek seçilince de görevden aldığı ilk isimlerden biri ben oldum. Karayalçın döneminin Genel Sekreteri görevindeyken ilk beni görevden almasını yadırgamadım. Türkiye’de düşüncelerin, inançların bedelleri hep ödenmiştir. 'Demek ki beni kayda değer buluyorlar' dedim ve gülümsedim.

Gökçek bizi APK’da uzman kadrosuna alıp meydanlarda araba saydırdı. O dönem medyaya da yansımıştı. Kızılay’da, Dikimevi’nde, Akay Kavşağı’nda araçları saydırdılar. Bu görev değil, işkenceydi. Görevimden ayrılmak zorunda kalınca Hacettepe Üniversitesi Klinik Hizmetleri’ne oradan da protokol müdürlüğüne geçtim. Bir süre burada çalıştıktan sonra 2004’te Çankaya Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirildim. Bir yıl önce de buradan emekli oldum.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-ilk-beni-gorevden-almisti_66143.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!