Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Gökdelenler Yükseliyor, Maaşlar Ödenmiyor

Ankara’nın en büyük inşaat projelerinden biri olarak ifade edilen Elmar Towers’ta işçilerin maaşlarını 2 aydır alamadığı belirtildi.

yapi.com.tr
Gökdelenler Yükseliyor, Maaşlar Ödenmiyor

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, Elmar Towers’ın yapımında çalışan işçiler 2 aydır maaşını alamıyor. Taşeron firma Hülman Yapı şirketinin sahibine 1 aydır ulaşamadıklarını, Elmar Towers A.Ş yetkililerinin de kendilerini umursamadıklarını söyleyen işçiler paralarını isteyecek muhatap bulamadıklarını söyledi.

Elmar Towers projesinde aracı taşeron firma Hülman Yapı Ltd. şirketine bağlı olarak çalışan işçiler 2 ayı aşkın süredir paralarını alamadıkları, sigortalarının sadece 1 ay yattıklarını ve mesai saatleri dışında da çalıştırıldıklarını söyledi.

Hülman Yapı şirketinin sahibine 1 aydır ulaşamadıklarını söyleyen işçi şöyle konuştu: Taşeron firma sahibine ulaşamıyoruz. Elmar Towers A.Ş yetkilileriyle konuştuğumuzda da, sizin paranızı verecek olan taşeron firmadır. Bizim sizinle herhangi bir sözleşmemiz yok diyerek geçiştiriyorlar. İnşaatın alçı, sıva gibi ince işlerini yapan, yaklaşık 60 kişiyiz. Bir bu kadar da arkadaşımız parasını alamadığı için işi bırakmak zorunda kaldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokdelenler-yukseliyor-maaslar-odenmiyor_160715.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!