Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökkafes'in İlave Yapılaşmalarının Yıkımı Gerçekleştirildi

Dolmabahçe’de The Ritz Carlton Oteli’nin de yer aldığı Süzer Plaza’nın giriş katında bulunan 4 restoran-bar, “binaya kaçak eklendiği” gerekçesiyle

NTV-MSNBC
Gökkafes'in İlave Yapılaşmalarının Yıkımı Gerçekleştirildi

b>Dolmabahçe’de The Ritz Carlton Oteli’nin de yer aldığı Süzer Plaza’nın giriş katında bulunan 4 restoran-bar, “binaya kaçak eklendiği” gerekçesiyle yıkıldı.

Öte yandan, restoran-barları işleten MİO Turizm, Gıda, Yatırım, İşletim, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin avukatı Hanifi Aktaş, yapılan yıkıma karşı dava açacaklarını söyledi.

Sabahın erken saatlerinde çevik kuvvet ekipleriyle birlikte Süzer Plaza’ya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, restoranların bahçede kalan kısımlarının yıkılacağını ve mal sahipleri tarafından boşaltılmasını istedi.
Restoran sahiplerinin İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı göstermesi üzerine uzun süreli tartışma yaşandı. Mekanların boşaltılması için yaklaşık 2 saat süreyle bekleyen zabıta ekipleri yıkıma başladı. Dükkan sahipleri, yıkım ekiplerinin içeri girememesi için girişleri araçlarıyla kapattı.
Belediye ekipleri çevik kuvvet polisinin desteğiyle araçları iterek yıkıma başladı. Dükkan sahipleriyle polis ve zabıta arasında kısa süreli itişme yaşandı. Ekipler, restoranların ruhsatsız olduğu iddia edilen bölümlerini tamamen yıktı.


‘YIKIMIN HUKUKA AYKIRI OLDUĞU’ İDDİASI
Süzer Plaza Yönetimi, “kiraya verilen 4 işletmenin ‘kış bahçelerinin’ yıkımına ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan işlemin hukuka aykırı olduğunu” savundu.

‘KAÇAK İLAVELER YIKILDI’
Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Büyükşehir Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve İmar Müdürlüğü yetkilileri, Şişli Gümüşsuyu’nda bulunan Ritz Carlton Oteli’ne ait yerde, Yargıtay kararıyla yapılaşması olanaksız bir alanda mevcut bulunan ve 22 Aralık 2004 tarih, 3275 sayılı 1 No’lu Yapı Tatil Tutanağı 4 adet kafeterya ve 1 adet restoran olarak kullanılan ilave yapılaşmaların yıkımını yaparak, mevcut kaçak ilaveleri kaldırdı” denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokkafesin-ilave-yapilasmalarinin-yikimi-gerceklestirildi_22189.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!