Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gürtuna, Olimpiyat Stadyumu Yol Çalışmalarını Denetledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Olimpiyat Stadı yolu inceleme gezisine katıldı. Fen İşleri Daire Başkanı Yunus Balta ve

İBB
Gürtuna, Olimpiyat Stadyumu Yol Çalışmalarını Denetledi

b>İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Olimpiyat Stadı yolu inceleme gezisine katıldı. Fen İşleri Daire Başkanı Yunus Balta ve Ulaşım Daire Başkanı Rafet Bozdoğan, Başkan Gürtuna'ya çalışmalar hakkında harita üzerinde bilgi verdi.

Olimpiyat Stadı'ndaki çalışmaları gazetecilerle birlikte gezerek yerinde inceleyen Başkan Gürtuna, gerçekleştirdiği basın toplantısında; bağlantı yollarıyla stadın etrafında ring yolları yaparak ve otopark kapasitesini 10-12 bine çıkarararak ulaşım problemini halledeceklerini söyledi.

8 Ağustos'a kadar acil yolların ve park alanlarının bitirileceğini belirten Ali Müfit Gürtuna, Fenerbahçe maçına kadar da 5 ayrı hattan verilecek çıkışlar ile stadın etrafındaki ring alanının tamamlanacağını kaydetti.

8 Ağustos'ta İETT otobüslerinin İstanbul'un hertarafından stada servis yapacağını da vurgulayan Gürtuna, vatandaşlardan telaşa kapılmamalarını istedi.

En önemli hedeflerinin raylı sistemi olimpiyat stadına getirerek stadın ulaşım problemini kökünden çözmek olduğunun altını çizen Başkan Gürtuna şöyle konuştu: “Uzun vadede 500 milyon dolarlık raylı sistem yatırımı ve 50 kilometrelik yol yatırımı ile ulaşımı rahatlatacağız. Gönül isterdi ki gerekli mutabakatlar sağlanabilseydi ve bu projeye 1-2 yıl önce başlayabilseydik. Yatırımın ilk etabı 5 milyon dolar değerindedir. Orta ve uzun vadedeki yatırımlarla birlikte 20 milyon doları buluyor. Ancak, Büyükşehir Belediyesi olarak bu bölgedeki semtlerin bütün altyapı, ulaşım, atıksu, dere ıslahı ve çevre poblemlerini de çözeceğiz. Bu uzun vadede 1 milyar dolarlık yatırım demek. Bütün bu projeler tamamlandığında bu bölge hiçbir ulaşım sıkıntısı kalmamış, etrafı mesire alanları ve ağaçlarla düzenlenmiş uluslararası müsabakaların yapıldığı ve turistlerin geldiği bir yer olacaktır.”

Çalışmalar 3 vardiyalı olarak sürüyor...

8 Ağustos tarihine kadar bitirilecek olan birinci etap çalışmaları sonunda otopark kapasitesi 5 bin araca ring ve İSKİ bağlantı yoluyla ulaşım 2 güzergaha çıkartılacak.

Çalılşmalarına başlanan 2. etap kapsamında da; 5 kilometrelik Halkalı-İkitelli 3. güzergah bağlantı yolu ve TEM otoyolu paralelindeki yaklaşık 6.5 kilometrelik kuzey ve 7 kilometrelik güney yan yolu genişletme çalışmalarının Fenerbahçe-Galatasaray maçının oynanacağı 20.09.2003 tarihine kadar tamamlanması planlanıyor.

Bu 3 güzergahtaki çalışmalar bitirildiğinde ulaşım kapasitesi mevcut duruma göre yaklaşık 5 katına çıkmış olacak. Gece ve gündüz 3 vardiya ile yapılan çalışmalar Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun otopark ve ulaşım sorununu büyük ölçüde rahatlatacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gurtuna-olimpiyat-stadyumu-yol-calismalarini-denetledi_5148.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!