Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Güvenç: Tarihî Eserlerimizin Durumu Maalesef İç Açıcı Değil

Güvenç: Tarihî Eserlerimizin Durumu Maalesef İç Açıcı Değil

Zaman Gazetesib>Erzurum Valisi Celalettin Güvenç, tarihî eserlerin onarımı konusunda başarılı olamadıklarını belirterek, “Tarihî eserlerimizin durumu hiç iç açıcı değil.” dedi. Yılda dört kez yapılan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Vali Güvenç, burada bir itirafta bulundu. Güvenç, geçen yıl şehirde birçok başarılı hizmete imza attıklarını; ancak tarihî eserleri ihmal ettiklerini açıkladı. Vali Celalettin Güvenç, “O konuda ilgili müdürlerimizden rica ediyorum, gereken çalışmayı yapsınlar. Onlardan biraz daha gayret bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen programa Erzurum Valisi Celalettin Güvenç, Vali Yardımcısı Kasım Yekeler, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Sodan, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İrfan Salın, kamu kurum ve kuruluşularının temsilcilerinin yanı sıra kaymakamlar da katıldı. Toplantıda 2005 yılının değerlendirilmesinin yanı sıra 2006 yılında yapılacak çalışmalar da konuşuldu. Vali Celalettin Güvenç, “Erzurum’da geçen yıl bin 438 projeden 728’i tamamlandı. 710 proje ise 2006 yılına devretti. Bu projeler için toplam 239 milyon 615 bin YTL harcama yapılarak yüzde 98 oranında fizikî gerçekleşme sağlandı.” diye konuştu.

2006 yılı yatırım programına göre Erzurum’un toplam proje tutarının 1 milyar 921 milyon 308 bin YTL olduğunu kaydeden Vali Güvenç, ödenek tutarının ise 106 milyon 419 bin YTL olduğunu dile getirdi. Güvenç, 2006 yılı programları çerçevesinde kamu kuruluşlarının ilde yürütülen çalışmaları belirtilen süre içerisinde gerçekleştirmesi için gerekli koordinasyon ve işbirliğinin sağlanmasını istedi. Celalettin Güvenç, “İnanarak çalışırsak birçok başarıya imza atabiliriz. İlin potansiyeli, kurumlarda yetişmiş insan gücü ve maddi kaynaklarla iyi organizasyon yaptığımız takdirde birçok güzel çalışmayı gerçekleştirebiliriz.” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/guvenc-tarihi-eserlerimizin-durumu-maalesef-ic-acici-degil_41363.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!