Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Haliç Metro Köprüsü İhalesine 7 Firma Teklif Verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın büyük önem verdiği ve “Asrın Köprüsü” olarak nitelendirdiği “Haliç Geçişi Metro Köprüsü Projesi”nin ihalesi dün yapıldı.

Zaman
Haliç Metro Köprüsü İhalesine 7 Firma Teklif Verdi

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın büyük önem verdiği ve “Asrın Köprüsü” olarak nitelendirdiği “Haliç Geçişi Metro Köprüsü Projesi”nin ihalesi dün yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, proje için 10 firmanın dosya aldığı, ancak 7’sinin teklif verdiği bildirildi.

Topbaş’ın yakın arkadaşı mimar Hakan Kıran’a ait Hakan Kıran Mimarlık ve Yapı Hizmetleri Ticaret Limitet Şirketi ihaleye katılmadı. Bazı mahfillerde Başkan Topbaş’ın ihale tarihinden önce, Kıran’ın firmasıyla sözlü anlaşma yaptığı iddia edilmişti. Başkan Topbaş da “Hakan Kıran arkadaşım diye ihaleye girmesin mi? Maksat şehre güzel bir şey kazandırmak. Hakan Kıran proje tasarımı konusunda bana destek verdi. Hakan Kıran da ihaleye girecek.” demişti. “Haliç Geçişi Metro Köprüsü Projesi”nin ihalesi dün Merter’deki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Encümen Salonu’nda yapıldı. Fen İşleri Daire Başkanı Yunus Balta’nın başkanlık ettiği ihaleye 7 firma teklif verdi. 4734 sayılı İhale Yasası uyarınca teklif sahibi firmalardan yeterlilik belgesi verilecek firma önümüzdeki günlerde yapılacak bir değerlendirme toplantısıyla belirlenecek. Balta, ihaleyi en kısa zamanda sonuçlandıracaklarını açıkladı. Emay Uluslararası Mühendislik-Müşavirlik Limitet Şirketi, Tekfen Mühendislik AŞ, Altınok Müşavirlik Mühendislik Taahhüt Sanayi Ticaret Limitet Şirketi, Yüksel Proje Uluslararası AŞ, Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri AŞ, Eser Müşavirlik AŞ, Yüksel Domaniç Mühendislik Limitet Şirketi proje teklifi verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halic-metro-koprusu-ihalesine-7-firma-teklif-verdi_25299.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!