Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Halk GYO Halka Açılıyor!

Halk GYO, 2013 yılının ilk halka arzını gerçekleştiriyor. Birim pay fiyatının 1.35 lira olduğu belirtilen halka arzda talep toplama tarihlerinin 13 ile 15 Şubat olduğu ifade edildi.

Halk GYO Halka Açılıyor!

T.Halk Bankası’nın iştiraki olan Halk GYO, halka arz süreci ve portföy yapısı ile ilgili düzenlediği basın toplantısında, hisselerinin yüzde 28’ini halka arz ettiğini açıkladı. Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek, düzenli kira getirisi ve ofis ağırlıklı olan portföylerini otel ve konut gibi farklı alanlarda çeşitlendirerek büyümeyi hedeflediklerini belirtti. Şimşek, önemli lokasyonlarda 3 arsa, devam eden iki proje ve düzenli kira getirisi olan 22 bina ile birlikte, portföyde 27 gayrimenkulünün bulunduğunu ifade etti. Halka arzı ile birlikte 477 milyon TL olan ödenmiş sermayeyi, 662.5 milyon TL’ye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Şimşek, halka arz fiyatlarının yüzde 32.5 iskonto ile 1.35 TL olarak belirlendiğini kaydetti.  

Konsorsiyum liderliğini Halk Yatırım’ın üstlendiği ve sabit fiyatlarla talep toplama yöntemi ile halka arz olacak Halk GYO’nun, gayrimenkul portföy büyüklüğünün 1.079 milyon TL olduğu belirtildi. Gayrimenkul portföyünün yüzde 47’sini arsalar, yüzde 39’unu kira geliri olan binalar, yüzde 14’ünü ise projeler oluşturuyor. Toplantıda konuşan Halk Yatırım Genel Müdürü Murat Çetinkaya, halka arz edilecek hisselerin yüzde 80’inin bireysel yatırımcılara, yüzde 20’sinin yurtiçi ve yurtdışından başvuracak kurumsal yatırımcılara ayrıldığını” söyledi.

Çetinkaya, şu anda yaklaşık 400 şirketin borsaya açık olduğunu belirterek, bunların sadece 71'inin piyasa değerinin 1 milyar liranın üzerinde olduğunu ifade etti.  Piyasa değeri 1 milyar liranın üzerinde olan şirketlerin, borsaya gelmesi gerektiğini vurgulayan Çetinkaya, Halk GYO'da 250 milyon lira tutarlı bir satış hasılatından bahsedildiğini kaydetti. Söz konusu bu halka arz gerçekleştikten sonra şirkete girecek parayla birlikte Halk GYO'nun beklenen piyasa değerinin 1 milyar lira civarında olacağını belirten Çetinkaya, bu yüzden sermaye piyasalarına önemli bir kapı açtıklarını düşündüklerini dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halk-gyo-halka-aciliyor_104455.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!