Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Halkalı-Temapark İhalesinde İmzalar Atıldı

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) İstanbul-Halkalı'da yaptıracağı Tema Park'ın ihalesi sonucunda, 405 milyon 275 bin lira ile ihalede en yüksek teklifi veren Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş İş Ortaklığı ile sözleşme imzalandı.

yapi.com.tr / AA
Halkalı-Temapark İhalesinde İmzalar Atıldı

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) İstanbul-Halkalı'da yaptıracağı Tema Park'ın ihalesi sonucunda, 405 milyon 275 bin lira ile ihalede en yüksek teklifi veren Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş İş Ortaklığı ile sözleşme imzalandı.

Halkalı-Atakent özel proje alanı ile doğa ve eğlence parkı inşaatının arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi için geçen yıl Aralık'ta yapılan ihalede, Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş iş ortaklığı, toplam 1 milyar 885 milyon liralık hasılat üzerinden TOKİ'ye 405 milyon 275 bin lira gelir payı önermişti. Hasılatın öngörülen 1,8 milyar liranın üzerine çıkması halinde, aşan kısmın yüzde 21,50'si de TOKİ'ye verilecek.

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Mesa Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Can Aynagöz, sözleşmenin imza töreninde yaptığı açıklamada, ''Tema Park'ta yapabileceklerimiz, hayallerimizle sınırlı. Gerek, arazinin büyüklüğü, gerek imar durumu ve ihalenin içeriği, bu devasa projede birçok şeyi gerçekleştirebilmek için bize imkan tanıyor'' dedi.

Temapark Projesi'nin sadece İstanbul'un değil Türkiye'nin sembol projelerinden biri olacağını vurgulayan Aynagöz, bir milyon 500 bin metrekarelik arsa üzerine konut, alışveriş merkezi, sinema, outlet, hipermarket, otel, kongre merkezi, fuar alanı, hastane, okul ve ''hayallerindeki temaparkı'' yapacaklarını kaydetti.

Bir dönem İstanbul'un çöp havzalarından biri olarak kullanılan Halkalı bölgesi'nin, TOKİ'nin çabaları sonucunda Avrupa'nın en büyük yatırım alanlarından biri haline geldiği belirtilen açıklamada, 1 milyon 429 bin metrekare büyüklüğündeki eski çöp döküm sahasını 1 milyar 885 milyon liralık yatırım bölgesine dönüştüren TOKİ'nin, bölgeye yapılacak konut ve işletmelerin faaliyete geçmesiyle birlikte on binlerce insana istihdam imkanı sağladığına işaret edildi.

Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş iş ortaklığı, 405 milyon 275 bin liralık TOKİ payının yüzde 40'ını peşin, geri kalan bölümünü ise 5 yıl vadeli olarak ödeyecek.

ETİKETLER: firma kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/halkali-temapark-ihalesinde-imzalar-atildi_85308.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!