Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Halkapınar'da İnşaat Başladı

İzmir'de önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek 23. Üniversiade 2005 İzmir'in belkemiği projelerinden Halkapınar Spor Salonu inşaatına yaklaşık 1 yı

Yeni Asır
Halkapınar'da İnşaat Başladı

zmir'de önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek 23. Üniversiade 2005 İzmir'in belkemiği projelerinden Halkapınar Spor Salonu inşaatına yaklaşık 1 yıllık gecikmenin ardından nihayet başlandı.

İptal edilen ilk ihalenin ardından çıkılan ikinci ihaleyi kazanan Emekli Sandığı'na bağlı Emek İnşaat, arasındaki pürüzler giderildi. Yaklaşık 3 ay önce yer teslimi yapılan fakat Emek İnşaat'ın temeldeki mevcut kazık sistemi ile ilgili bir takım çekinceleri nedeniyle inşaatına bir türlü başlanamayan 10 bin kişilik salonun 2005 yılındaki organizasyona yetiştirileceği açıklandı.

24 saat çalışma
Emek İnşaat adına söz konusu alanda çalışmaları yürüten Şantiye Şefi inşaat mühendisi Sina Kutluğ, "Görüşmelerde mutabakat sağlandı. İzmir ve Türkiye için çok önemli olan bu proje zamanında tamamlanacak" dedi.

"Gece gündüz demeden, 24 saat çalışıp bu işten yüzümüzün akıyla çıkacağız" diyen Kutluğ, Atatürk Stadı'nın yan sahalarında inşaatına başlanan spor salonunun bir yandan harfiyat ve dolgu çalışmalarına başladıklarını diğer yandan da daha önce çakılan 1774 kazığın kazık başlarının kırılma işleminin sürdürdüklerini kaydetti.
Kutluğ, temele bunlara ilave olarak 750-800 civarında daha kazık çakılacağını söyledi. Büyükşehir yetkilileri de salonun oyunların ardından bir çok uluslararası spor etkinliğinin İzmir'e çekilmesinde büyük avantaj sağlayacağını dile getirdi.

İptal edilmişti
İzmir Büyükşehir Belediyesi, salon için geçtiğimiz yıl ihaleye çıkmıştı. İhaleyi kazanamayan bir firmanın Kamu İhale Kurumu'na yaptığı itiraz sonucu dosya incelenmesi için geri gönderilmişti. Büyükşehir bünyesindeki ihale komisyonu da ileride hukuki sorun yaşamamak için ihaleyi iptal etmişti.

İkinci kez çıkılan ihalede Emek İnşaat, 17 trilyon 358 milyar lirayla en iyi teklifi verdi. Yer tesliminin yaklaşık 3 ay önce yapılmasına rağmen Emek İnşaat'ın temeldeki kazık sistemi ile ilgili çekinceleri nedeniyle inşaat bir türlü başlayamamıştı.
Geçtiğimiz günlerde her iki tarafın anlaşmaya varması üzerine Büyükşehir'in öngördüğü projede uzlaşma sağlandı ve firma inşaata başladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halkapinarda-insaat-basladi_16604.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!