Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Han Yapı'dan İngiliz Fona Evlilik Teklifi

Her yıl ortalama 3 yeni proje başlatmayı hedefleyen Han Yapı gayrimenkul şirketi yeni projeler için yabancı veya yerli kuruluşlarla evlilik arayışında.

Referans Gazetesi
1


er yıl ortalama 3 yeni proje başlatmayı hedefleyen Han Yapı gayrimenkul şirketi yeni projeler için yabancı veya yerli kuruluşlarla evlilik arayışında. Han Yapı Genel Müdürü Ertuğ Yaşar 2005 yılından bu yana yaygın olan ön satışla finansman yapma devrinin artık kapandığını, bundan sonra maketten satılan konutların da artık yüksek primler yapamayacağını söyledi. Yaşar bu nedenle yeni projelerine yurtdışından kaynak sağlayacaklarını ya da yabancı bir fonla ortak olacaklarını belirterek bu amaçla 2 hafta sonra Türkiye'ye gelecek bir İngiliz fonu ile ortaklık konusunu görüşeceklerini açıkladı.

Han Yapı Gayrimenkul Genel Müdürü Ertuğ Yaşar yeni projeler hakkında bilgi vermek üzere cuma günü İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında, konut sektörünün 2005 yılından itibaren ön satışlarla hızlı büyüdüğünü ama arzın çok artmasına karşılık konut kredisi faizleri yüksek olduğu için talebin düşük kaldığını söyledi.

İsthanbul Evleri yüzde 40 prim yaptı
Artık ön satışla proje finansmanının zorlaşacağını ve projelerin, yüzde 70-80 oranında tamamlanmadan satılamayacağını belirten Yaşar, "İlk projemiz olan İsthanbul Evleri de ön satışla finanse edilen bir proje. Hatta tam bir ön satış başarısıdır. Ama önümüzdeki dönemde biz projelerimize yurtdışından kaynak sağlayacağız ya da yabancı bir fonla ortak olacağız. Bu amaçla 2 hafta sonra uzmanlık alanı konut olan bir İngiliz fonu Türkiye'ye gelecek, ortak olmak için görüşeceğiz" dedi.

Ortakları arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Oğuz Satıcı, İHKİB Başkanı ve Damat Tween markalarının sahibi Süleyman Orakçıoğlu’nun bulunduğu Han Yapı Gayrimenkul "İsthanbul Evleri” isimli projenin ardından ultra lüks olarak nitelediği yeni projelere başlayacak. İsthanbul Evleri isimli projede evlerin tümüne yakını satıldı. I. Etap evler Nisan 2008’de, II. Etap evler de Kasım 2008’de teslim edilecek. Evlerin satışa sunulduğu dönem ile bugünkü değeri arasında yüzde 30-40’lık bir prim yaptığını belirten Yaşar, yaklaşık 600 daireden oluşan III. Etap evlerin bir ay içinde satışa çıkarılacağını ve fiyatların 80 bin ile 240 bin YTL arasında değişeceğini açıkladı.

Kendimize ultra lüks kategorisini seçtik
Arsa fiyatları yüksek olduğu için B ve C kategorisinde ev yapmanın zor olduğunu dile getiren Yaşar, bu nedenle şirket olarak kendilerine en lüks kategoriyi seçtiklerini söyledi. Yaşar, "Belki yakın bir gelecekte Bulgari, Chanel gibi dünya markalarının izlerini taşıyan ultra lüks rezidanslar, konutlar inşa edeceğiz” dedi.

Farklı konseptte alışveriş merkezleri inşa etmeyi de hedeflediklerini anlatan Yaşar, ayrıca İskandinav ülkelerinden ciddi talebin geldiği ikincil ev diye tabir edilen yaşlı evleri yapmayı da düşündüklerini anlattı. Ertuğ Yaşar'ın verdiği bilgiye göre Han Yapı’nın yeni projeleri arasında Bodrum’da lüks konut projesi, İstanbul Güneşli’de ve Beylikdüzü’nde alışveriş merkezi projesi ile İstanbul City isimli konsept otel projesi bulunuyor. Şirket yeni dönemde projelerin satış işini dışarıdan bir uzman şirkete yaptırmayı da planlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/han-yapidan-ingiliz-fona-evlilik-teklifi_56237.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Boşverin bu açıklamaları, İsthanbul evlerinde oturan bir birey olarak hiç kimseye önermiyorum, deprem güvencesi vermiş olabilirler ama zaten onun dışında bir şey yok, elektrik ve su sürekli gidiyor, doğalgaz yok ve yollar bataklık gibi. Sakın kanmayın. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!