Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

HARB-İŞ Sendikası'ndan Tank Palet İçin Kritik İddia

HARB-İŞ Sendikası'ndan Tank Palet'in satılmasına ilişkin kritik iddia: Tank Palet Fabrikası’nın Katar ortaklı şirkete devredilmesi durumunda Afrin’de kullanılan Fırtına Obüsleri’nin kontrolünün de Katarlıların eline geçeceği öne sürüldü.

yapi.com.tr
HARB-İŞ Sendikası'ndan Tank Palet İçin Kritik İddia

Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, Katar ortaklı BMC firmasına özelleştirme yoluyla devredilmesine karar verilen Tank Palet Fabrikası için çok kritik bir iddia ortaya attı. Yavuz, fabrikanın özelleştirilmesi halinde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin halen Suriye sınırında kullandığı Fırtına Obüslerinin ateşleme kumandasının Katar ortaklı şirketin eline geçebileceğini ileri sürdü.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre Yavuz, Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nın Katar ortaklı firmaya devredilmesinin vebalini alamayacaklarını belirterek tayin dilekçesi vermesinin ardından tüyler ürperten iddiasını şöyle dile getirdi: “Tank palet meselesinin vatan meselesi olduğunu boşuna söylüyor değiliz. Şu anda Afrin'de, sınırda fırtına obüslerimiz var. 35 işçimiz bir arıza olursa, anında müdahale etmek için orada görev yapıyor. Obüslerin atış kontrol sistemi Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nda bulunuyor. Fabrikada biri o kontrol düğmesine basarsa Afrin'de, savaş alanındaki obüsler atış yapamaz. Düşman üzerine gelse, askerimizin süngüden başka çaresi kalmaz.”

Bilgi paketi tank palette
Atış kontrol sistemini Aselsan'ın yapıp bilgi paketini fabrikaya verdiğini anlatan Başkan Yavuz, “Bilgi paketinin montajı fabrikamızda yapılıyor. Kontrol sisteminin nasıl çalıştığını fabrikadaki bilgi işlem subayı bilir. O pakette gizli bilgileri var. Fabrika devredilirse bu bilgiler de Katarlı şirkete verilmiş olacak. Fabrikayı kapatsalar bu kadar zorumuza gitmezdi, içimiz sızlıyor”ifadelerini kullandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir...

http://www.yapi.com.tr/haberler/harb-is-sendikasindan-tank-palet-icin-kritik-iddia_171648.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!