Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

HAS Çelik’den İzoleli Alüminyum Kablo

Kayseri’nin Hacılar İlçesi yakınlarında kurulu Has Çelik ve Halat Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından, izoleli alüminyum enerji kablosu üretimine başlan

Ticaretb>Kayseri’nin Hacılar İlçesi yakınlarında kurulu Has Çelik ve Halat Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından, izoleli alüminyum enerji kablosu üretimine başlandı.

Has Çelik A.Ş. Genel Müdürü Halit Özkaya, yaptığı açıklamada, fabrikalarında, ISO 9001 Kalite Sistem ve ISO 14001 Çevre Standardı Belgeli gemi, asansör, vinç ve genel mühendislik alanlarında kullanılan 6-60 milimetre arasında çeşitli çaplarda çok telli çelik halatlar, enerji nakil hatlarında kullanılan alüminyum iletken tel ile yaylık tel ve çelik yaylar ürettiklerini kaydetti.

Üretimlerine, izoleli alüminyum enerji nakil kablosunu da eklediklerini ifade eden Has Çelik A.Ş. Genel Müdürü Halit Özkaya, şunları söyledi:

“Enerji nakil hatlarında izoleli kablo kullanımı çok önemli. Türkiye’de şehirlerarası yüksek gerilim ve yerleşim birimlerindeki enerji hatlarında kullanılan teller izolesiz. Bu nedenle enerjinin bir bölümü kayboluyor ve zaman zaman da istenmeyen can ve mal kaybına neden oluyor.

Sadece büyük kentlerin bazı semtlerinde yeraltına döşenen enerji hatları izoleli. İzolesiz enerji hatları ağaçlık bölgelerde zaman zaman yangınların çıkmasına, yerleşim birimlerinde de binalara yakın yerlerde elektrik çarpmalarına neden oluyor.

İzoleli enerji kabloları bu olumsuzlukları önlüyor.”

İzoleli alüminyum kablo üretimine tam kapasiteyle başladıklarını belirten Özkaya, “Üretim kapasitemiz aylık 100 ton civarında. Ünitemizde 2-20 milimetre arasında çeşitli çaplarda izoleli orta ve alçak gerilim alüminyum kablo üretiyoruz. Üretimimizin yüzde 50’sini ihraç etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Has Çelik A.Ş. Genel Müdürü Halit Özkaya, izoleli alüminyum kablo ünitesinin yaklaşık 2.5 milyon dolara mal olduğunu kaydetti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/has-celikden-izoleli-aluminyum-kablo_5469.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!