Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hasankeyf'te Yaptırılacak TOKİ Konutları Tanıtıldı

Hasankeyf'teki yeni yerleşim alanında TOKİ tarafından yapılacak konutların maketleri tanıtıldı. Hasankeyf Kaymakamı Bilgihan Bayar, köprü başında açık alanda yeniden yerleşim yerinde yapılacak olan konutlara ait mimari proje maketleri üzerinde konutlarla ilgili bilgi verdi.

Zaman Gazetesi
1 Hasankeyf'te Yaptırılacak TOKİ Konutları Tanıtıldı

Hasankeyf'teki yeni yerleşim alanında TOKİ tarafından yapılacak konutların maketleri tanıtıldı. Hasankeyf Kaymakamı Bilgihan Bayar, köprü başında açık alanda yeniden yerleşim yerinde yapılacak olan konutlara ait mimari proje maketleri üzerinde konutlarla ilgili bilgi verdi.

Bayar, halkın beğenisine sunulan maketler üzerinde yapılacak değerlendirme sonrası model seçimine gideceklerini ve alınan talepler doğrultusunda inşaat çalışmasına başlanacağını ifade etti.

Batman Valisi Recep Kızılcık ise, Hasankeyf ilçesinin yeniden yerleşim alanında yapılacak konutlara ait 5 ayrı tipte konut projesi üretildiğini belirterek, "Mimari projeler tasarlanırken bölgenin tarihsel durumu, iklim ve yaşam biçimi, sosyal ve ekonomik yapı ile mahremiyet anlayışları dikkate alınmıştır. Buna göre, konutlar Mardin Midyat evleri model alınarak tek katlı müstakil ve üç katlı apartman şeklinde tasarlanmıştır. Müstakil konutlarda iç avlu ve teraslı olarak bölgenin yaşam ve mahremiyet anlayışı dikkate alınmıştır." dedi.

Kamulaştırma bedelini az, konut fiyatlarını ise yüksek bulan vatandaşlar, bu şartlarda konut talebinde bulunmayacaklarını kaydetti. Ekonomik durumlarının zaten iyi olmadığını ileri süren vatandaşlar, evlerin ücretsiz verilmesi gerektiğini ileri sürdü. Konutlara verecek paraları olmadığını belirten İzzettin Gündoğdu (84), "Evimizden vazgeçip üzerinde para verip bu konutlara geçeceğiz. Ancak kimsenin parası yok. Kimse para veremez. Bizi borç altına bırakacaklar. Bu şartlar dayatılırsa mecburen göç edeceğiz." diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hasankeyfte-yaptirilacak-toki-konutlari-tanitildi_64221.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Hasankeyf'te yaşayan vatandaşlar için yeni bir gelecek ve yeni bir yapılanma demektir. İşin bazı zorlukları tabi ki olacaktır vatandaşların buna ılımlı yaklaşımları olması gerek. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!