Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Haydarpaşa Garı ve İTÜ Binaları Otel Yapılmak İsteniyor

Yeni kaynak yaratacak projeler peşinde olan İstanbul Defterdarlığı'nın, üç ana konu üzerinde çalışmalarını tamamlama aşamasında olduğu bildirildi.<

Yapı Dergisi
Haydarpaşa Garı ve İTÜ Binaları Otel Yapılmak İsteniyor

b>Yeni kaynak yaratacak projeler peşinde olan İstanbul Defterdarlığı'nın, üç ana konu üzerinde çalışmalarını tamamlama aşamasında olduğu bildirildi.

İstanbul Defterdarı Kadir Boy, bu projelerin uygulanması durumunda yıl sonuna kadar iki milyar dolar dolayında bir kaynağın elde edileceğini ileri sürdü.

Çalışmalardan birinin tamamlanarak Maliye Bakanlığı'na sunulduğunu söyleyen Boy, projenin ana fikrini kamunun kullanımında olan bina ve arsaların yerine kullanıcılara yeni yerler sağlanarak, söz konusu binaların başka sektörlere kazandırılması olduğunu anlattı.
"Aralarında Haydarpaşa Lisesi, Haydarpaşa Garı, İTÜ'nün Taşkışla ve Gümüşsuyu'ndaki binalarının da yer aldığı 50 dolayındaki binanın otel olarak kullanılması, en azından turizme kazandırılması mümkün.

Bu binaların önerdiğimiz biçimde kullanılmasıyla 1 katrilyon 250 trilyon liralık bir potansiyel açığa çıkacaktır" diyen Boy, 40 dolayındaki dosyanın ilgili bakanlığa verildiğini belirtti.
İstanbul'da 50 pilot bölgede kira ve tapu değerlerini konu alan bir araştırma yaptıklarını anlatan Boy, saptamaların tamamlandığını, buradan da ikinci bir kaynak yaratılabileceğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/haydarpasa-gari-ve-itu-binalari-otel-yapilmak-isteniyor_4256.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!