Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Her İlçeye Bir Spor Kompleksi Kampanyası'nda Sıra Kartal'da

Her ilçeye bir spor kompleksi sloganıyla yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yöndeki son adımını Kartal Spor Kompleksi’nin temelini atarak

İBB
Her İlçeye Bir Spor Kompleksi Kampanyası'nda Sıra Kartal'da

b>Her ilçeye bir spor kompleksi sloganıyla yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yöndeki son adımını Kartal Spor Kompleksi’nin temelini atarak gerçekleştirdi. Sporsal alanda ilçeye önemli bir katkı sağlayacak olan kompleksin temeli Başkan Gürtuna tarafından saat 19.30’da Kartal Stadyumu'nda yapılan törenle atıldı.

Temel atma törenine Başkan Gürtuna’nın yanı sıra Kartal Kaymakamı Dursun Ali Şahin, Kartal Belediye Başkanı Hüsamettin Koçak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Önal, Fen İşleri Daire Başkanı Yunus Balta ve Spor A.Ş Genel Müdürü Ayhan Bölükbaşı katıldı.

Törende bir konuşma yapan.Gürtuna, İstanbul’un her köşesinde her gün yeni bir açılış yada temel atma töreni gerçekleştirdiklerini belirterek bu yıl yapılan 550 dev eserle şehrin bütün problemlerinin büyük ölçüde sona erdirileceğini söyledi. Eski bir Kartallı olarak Kartal İlçesi’nde ki problemlerin çözülmesinin kendini memnu ettiğini belirten Gürtuna şöyle konuştu: “Kartal’ın bütün su , atıksu ve altyapı sorunları çözüldü. Dereleri ıslah edilerek piknik alanlarına dönüştürüldü. Sahili de dünyanın en güzel sahillerinden biri oldu..Bitirmek üzere olduğumuz kültür merkeziyle bugün temelini attığımız spor kompleksiyle Kartal daha da büyük bir cazibe merkezi olacak. Sizin bize emanet ettiğiniz görevi en iyi şekilde yapıyoruz. Kasamızı rantiyeye değil şantiyeye akıtıyoruz. İstanbul Olimpiyatları aldığında olimpik yüzme yarışları da bu salonda yapılacak. İnşaallah bu tesisten dünya şampiyonları çıkacak ve gençlerimiz her alanda olduğu gibi spor alanında da dünyada bir numara olacak. Bu yatırımlarla İstanbul rahata kavuştuğu gibi turizm açısından da önemli gelişmeler kaydediliyor. Şehrimize gelen turist sayısı arttıkça İstanbul’da işsiz aşsız ve eşsiz kimse kalmayacak. İstanbul daha şimdiden dünyanın en büyük on büyük şehri arasına girdi. Sizlerle birlikte şehrimiz İstanbul’u Dünyanın birinci ve lider şehri yapacağız İnşaallah.”

Kartal Spor Kompleksi projesi'nde kapalı spor, kapalı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor eğitim merkezi, spor ihtisas kütüphanesi, çok amaçlı özel toplantı salonları, aerobik salonu ve müştemilatı, boks, güreş, halter, duvar tenisi ve fonksiyonel tertibat sistemleri, özel havalandırma sistemleri yer alıyor.

Tesisin toplam alanı 13 bin m2, bina oturma alanı 8000m2, 4 kat otopark olarak 800 araç kapasiteli olimpik yüzme havuzu için seyirci kapasitesi 1500 kişi, basketbol seyirci kapasitesi 800 kişi olarak planlandı.

Temel atma töreninin ardından sanatçı Gülben Ergen bir konser verdi.

‘Her İlçeye Bir Spor Kompleksi’

İstanbulluların fiziki ve ruhi sağlığını güçlendirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, okullu-okulsuz her yaştaki sporcu adayının yeteneklerini geliştirmesi ve spor etkinliklerine katılımlarının sağlanması için, spor kompleksleri ve açık spor alanlarının yapım çalışmalarına büyük önem veriyor.

İnsanlara çabuk kavrayış, ani karar verme, disiplinli kişilik, fikirde hür olma ve ruhsal sağlık gibi nitellikleri de kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine beden eğitimi ve spor yapma imkânı sağlamak için yaz ve kış spor okulları uygulamalarıyla büyük kulüpler başta olmak üzere diğer spor kulüplerine sporcu adayları yetiştiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ayrıca kendi spor kulübü ile diğer profesyonel ve amatör kulüplerin sporcularına altyapı, antrenman ve resmî müsabaka imkânı sağlamakta; çeşitli kurum ve kuruluşların düzenlediği toplantı, konferans, panel ve çeşitli etkinliklere salon ve saha tahsis etmekte ve sporun dostluk ve evrensel yönünü güçlendirecek şekilde yurtiçi ve yurtdışı spor organizasyonları düzenlemekte. Büyükşehir Belediyesi 2003 yılında da spora büyük önem vererek, sporun her dalında birçok başarılı organizasyona imza atmış bulunuyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2003'de de önceki dönemde başlatılan 'Her İlçeye Bir Spor Tesisi' inşaat ve proje çalışmalarına adeta bir 'bayrak yarışı' anlayışıyla devam etti.

Ayrıca hizmete sunulan spor tesisinde 24 saat dönüşümlü olarak çalışan akademisyen eğitimciler nezaretinde tüm spor branşlarındaki hizmet akışına devam ediliyor.

Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi, Akatlar (Beşiktaş), Bayrampaşa, Hamza Yerlikaya (Gaziosmanpaşa), Haldun Alagaş (Ümraniye), Hakkı Başar (Esenler), Metin Oktay (Sarıyer), Cemal Kamacı (Beyoğlu), Zeytinburnu, Tevfik Aydeniz (Eyüp), Florya (Bakırköy), Çırpıcı (Zeytinburnu), Taşocakları (Alibeyköy), Kafkale (Tuzla), Sahilyolu (Tuzla), Dudullu (Ümraniye), Kamp Eğitim Merkezi (Langa) ve Balat Spor Tesisleri'nde 250 personel ve branşında uzman 150 akademisyenle; futbol, basketbol, voleybol, güreş, atletizm, karate, badminton, taekwondo, kick-boks, kung-fu, cimnastik, aikido, judo, step-aerobik, tenis, yüzme, masa tenisi, squash (duvar tenisi), vücut geliştirme, boks, satranç ve folklor gibi birçok alanda eğitsel faaliyetlerine devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/her-ilceye-bir-spor-kompleksi-kampanyasinda-sira-kartalda_5333.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!