Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Her İskele Bir Tiyatro Olacak

İstanbullu tiyatroyu deniz üzerinde seyredecek. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul için yüzen bir gemi tiyatrosu projesi hazırladıklarını açıkladı. Bakan Günay söz konusu projeyle ilgili yaptığı açıklamada "Böylece Devlet Tiyatroları, İstanbul'da tiyatro olmayan her ilçeye demir atarak hizmet verebilecek" dedi.

Radikal Gazetesi
Her İskele Bir Tiyatro Olacak

stanbullu tiyatroyu deniz üzerinde seyredecek. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul için yüzen bir gemi tiyatrosu projesi hazırladıklarını açıkladı. Bakan Günay söz konusu projeyle ilgili yaptığı açıklamada "Böylece Devlet Tiyatroları, İstanbul'da tiyatro olmayan her ilçeye demir atarak hizmet verebilecek" dedi.

Ertuğrul Günay, 'yüzen gemi tiyatrosu' projesiyle ilgili yaptığı açıklamanın ardından Devlet Tiyatroları'nın sahne sorununa değindi.

İstanbul'un Anadolu yakasındaki 11 ilçede Devlet Tiyatroları'nın tek bir sahnesi bile bulunmadığını söyleyen Günay bu nedenle Beykoz'da iki sahne birden açmaya hazırlandıklarını anlattı.

Günay seyirciye tiyatro ulaştırmak için başka projelerinin de olduğuna değinerek bu yıl Devlet Tiyatroları'nın geçen yıllara oranla daha fazla turne yaparak daha çok seyirciye ulaşacaklarını söyledi. Günay, İstanbullulardan sonra Ankaralılara da iyi bir haber verdi. Ve Ankara'da Adliye ile Senfoni Orkestrası arasında bir alanda, yeni bir kültür mekânı oluşturacaklarını söyledi. Bu mekânın 10 bin metrekareden büyük olduğunu ve Ankara'nın ihtiyaçlarına cevap vereceğini açıklayan Günay, "Bu mekânda sergi, dinleti, konser salonları ve atölyeler bulunacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/her-iskele-bir-tiyatro-olacak_58142.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!