Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Hes Kablo İhracat Hedefini...

Hes Kablo Yeni Projelerle Güçleniyor

Hes Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, şirketin yeni projelerle ve yatırımlarla güçlendiğini söyledi. Hes Grubu'nun dağılmasının ardı

Dünyab>Hes Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, şirketin yeni projelerle ve yatırımlarla güçlendiğini söyledi. Hes Grubu'nun dağılmasının ardından Hes Kablo'nun İstikbal Topluluğu'na geçtiğini hatırlatan Boydak, "Şimdi sektörde lider olmanın yollarını arıyoruz. Büyük hedeflerimiz var" diyerek, dünya markası olmak istediklerini vurguladı.
Hes Kablo'nun adını fiber optik kablo üretimi ile dünya çapında duyurduklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

"Beklenenden daha kısa zamanda tüm planlarımız gerçekleşiyor. Enerji ve haberleşme kablosu üretiminde son yılların flaş ismi olmakla kalmadık, dünya piyasalarına damgasını vuran bir kuruluş haline geldik. Yüksek enerji ve network kabloları ile iç ve dış pazarlarda kendimizden söz ettiriyoruz. 25 milyon dolarlık harcamayla gerçekleştirilen modernizasyon projelerinin ardarda devreye girmesiyle hem ürün çeşidi ve üretimde artış sağladık ve hem de ihracatı iki yılda üçe katlayarak 60 milyon dolara yükselttik."

Krizler engellemedi

Firmanın krizlere rağmen, modernizasyon ve ek ünite yatırımlarıyla başlattığı atağı üretime dönüştürdüğünü kaydeden Boydak, günlük elektrolitik bakır üretimini, 35 bin tondan 100 bin tona çıkarttıklarını belirtti. Boydak, "Krizde de durmadık. Son teknoloji ürünü tezgahlar kurarak fiber optik kablo, ardından da yüksek gerilim kabloları ile network kablosu üretimine başladık.Türkiye'nin önde gelen üç bakır tel üreticisinden biri olduk" dedi.

İngiliz şirketi ortak oldu

Yüksek teknolojili kablo üretimini daha da geliştirmek niyetinde olduklarını söyleyen Boydak, "Değişik türde data ve LAN kablo üreten tesisleri bir İngiliz şirketiyle ortaklaşa kurduk. Yatırımlarda yüksek gerilim kablo üretimi de önemli bir paya sahip. Yılda 154 bin kilometre uzunluğunda üretilen yüksek gerilim kabloları, enerji kaybını minimuma indirme özelliği taşıyor" dedi. Hes Kablo'nun, enerji ve haberleşme kablosu üreten piyasada, yüzde 20'nin üzerinde pazar payına sahip olduğunu belirten Boydak, modernizasyon çalışmalarına devam edileceğini söyledi.

Genç girişimci krizlerden korkmamalı

Hes Kablo AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, firmanın başarısını, projelere imza atan genç kadroya bağladı. "Gerek Hes Kablo, gerekse çatısı altında yer aldığımız grubun başarısı, yıllar önce alınan stratejik kararların ürünü. Üretimde, üretip satmakta kararlılık şart. Yatırımcılar, genç girişimciler krizlerden korkmamalı. Biz krizleri fırsat kabul edip, hem üretim ve ihracatımızı artırdık, hem de kriz ortamında yatırımları kesmeden devam ettirdik" diyen Boydak, Hes Kablo'nun kapasite bakımından dünyanın en sayılı firmalarından biri olduğunu söyledi. Boydak, şöyle devam etti:

"Diyebilirim ki, Türkiye'de bakır sektöründe bu dalda tek firmayız. Her türlü ürün grubunu rahatlıkla üretebilme özelliğimiz var. Bu konumumuz Hes Kablo'ya pazarda her türlü rekabet üstünlüğü sağlıyor. Biz kriz dönemlerinde bile reklama önem verdik, değişime ayak uydurduk. Marka olduk. İmajımız arttı. AB ve ABD normlarında, dünya standartlarında üretim yapıyoruz."

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/hes-kablo-yeni-projelerle-gucleniyor_4579.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!