Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Hilti’den İnovatif Dübel Ailesi

Sahada çalışmayı daha verimli, kolay ve güvenli hale getirmek için kendi araştırma ve tasarım laboratuvarında geliştirdiği dübellerle fark yaratan şirket; ETA, C1, C2 ve yangın onaylı üstün performanslı sabitleme elemanları ile inşaat projelerinde maliyeti azaltırken performansı bir üst seviyeye taşıyor.

yapi.com.tr
Hilti’den İnovatif Dübel Ailesi

Ar-Ge destekli inovatif yaklaşımı, yeni nesil mühendislik anlayışı ve pazarda fark yaratan ürünleriyle öne çıkan Hilti, dübel ailesiyle inşaat sektörüne yüksek katma değer sağlıyor. Hilti’nin dübel ürün gamında bulunan ürünleri arasında yer alan HST3 Klipsli Dübeli dayanıklılığıyla farklılaşıyor. Geleneksel dübelleri geride bırakan performansıyla sahalara hız kazandıran HUS3-H Vida Dübeli operasyonel tasarruf sağlıyor. En zor zeminlerde bile kullanılan HKD Çakma Dübel, sert materyallerde bile kolay sabitleme sunarken filiz ekimi bağlantıları ve ağır ankrajlama işleri için onaylanan üstün performansıyla dikkat çeken HIT-RE 500 V4 Epoksi Dübel ise rakiplerini geride bırakıyor. 

Hilti HST3 Klipsli Dübeli ile en zorlu şartlarda bile en güçlü mukavemet

Hilti dübel ailesinin premium üyesi olan, çatlaklı beton ve sismik kullanım için geliştirilen Hilti HST3 Klipsli Dübeli, karbon çeliği ve çinko kaplaması sayesinde üstün performans sağlıyor. Geometrik açıdan zorlu şartlarla başa çıkacak en yüksek mukavemet seviyesini sunan bu genleşmiş dübel, düşük eleman kalınlığından en küçük kenar ve komşuluk mesafelerine kadar her işte pratik bir şekilde kullanılıyor. Kendi sınıfında en iyi C1 ve C2 sismik yük değerlerine sahip olan aynı zamanda yangın ve ETA onayı bulunan Hilti HST3 Klipsli Dübeli, darbeli delimle ve elmaslı karot ucuyla delinen delikler için uygun bir kullanım deneyimi sunuyor. Çatlaklı ve çatlaksız betonda güvenlikle ilgili bütün sabitleme işlerinde inşaat profesyonellerinin beklentilerini maksimum ölçüde karşılayan dübel, sismik yük koşullarındaki güvenlikle ilgili bütün sabitleme işlerinde de tercih ediliyor. Yapısal olmayan elemanlar için kategori C1, yapısal elemanlar için kategori C2 onayı bulunan bu yapı elemanı, inşaat sahalarının vazgeçilmez çözüm ortağı olmayı başarıyor.

Geleneksel dübelleri geride bırakan performans

Şantiyelerdeki verimi bir üst seviyeye çıkaran Hilti HUS3-H Vida Dübeli, kanalların tavana doğrudan sabitlendiği boru veya havalandırma sistemleri uygulamalarında kullanılıyor. Korkuluk, parmaklık ve diğer dekoratif çelik işlerini sabitlemede yüksek performans gösteren bu dübel, seri uygulamalar için de uygun esnekliği sağlıyor. Çatlaklı beton dahil olmak üzere diğer yüzeyler için ETA onayına sahip olan Hilti HUS3-H Vida Dübeli bu özelliği sayesinde güvenlikten taviz vermeyen yapıların ilk tercihi oluyor. Sökülebilir olmasıyla geçici sabitlemeler için mükemmel çözümler sunan dübel, tekrar tekrar kullanılabildiği gibi aynı zamanda da geleneksel dübellere göre daha az delme ve daha az operasyonel süreç gerektirerek tasarruf sağlıyor.

HKD Çakma Dübel ile zor zemin yok, doğru kurulum var

Hilti dübel ailesinin bir diğer premium üyesi olan HKD Çakma Dübel; DIBt, ETA, FM (Factory Mutual), UL (Underwriter Laboratuvarları) ve yangın onaylarıyla sektörün ihtiyacı olan tüm güvenlik kriterlerini karşılıyor. Pazarda rakibi bulunmayan bu dübel, akıllı kademeli genleşme konisi sayesinde sert materyallerde bile kolay ve doğru kurulum sağlıyor. Hilti’nin bütünleşik hizmet anlayışı kapsamında geliştirilen bu ürün, Hilti ayar aparatı ile kullanıldığında doğru kurulumu işaret eden görsel kontrol imkânı sağlıyor. Delik derinliği ne olursa olsun aynı hizada kurulum için dudak özelliği bulunan HKD Çakma Dübel; borular için süspansiyon sistemleri, hava kanalları, yağmurlama sistemleri gibi dübel cıvataları ve dişli rotları bulunan orta ağırlıkta yükler için rahatlıkla kullanılabiliyor.

Filiz ekimi yapılan yapısal bağlantılarda ondan iyisi yok

Filiz ekimi bağlantıları ve ağır ankrajlama işleri için onaylanan üstün performanslı enjekte edilebilir yeni HIT-RE 500 V4 Epoksi Dübel, neredeyse tüm beton-beton ve çelik-beton bağlantıları için kusursuz bir kullanım deneyimi sunuyor. C1 ve C2 sismik kategorileri için ETA değerlendirmesi bulunan dübelin aynı zamanda yangın ve sismik koşullar dahil filiz ekimi için de ETA onayı bulunuyor. En zorlu şantiye koşullarına uyum sağlayan epoksi dübel, karotla açılmış, ıslak veya su altı deliklerde, son derece derin enjeksiyonlarda, büyük çaplarda ve 5°C’ye kadar düşük sıcaklıklarda bile kullanılabiliyor. Bina, köprü ve diğer inşaat yapılarının yapısal onarımı, beton elemanların yenilenmesi ve güçlendirilmesinde inşaat profesyonelleri tarafından tercih edilen HIT-RE 500 V4, yapısal çelik bağlantıların ankrajında da uygulanabiliyor. Çatlaklı betonda ve zorlu sismik koşullarda yapılan sabitleme işleri dahil olmak üzere yapısal taban plakalarının sabitlemesinde maksimum performans sunan bu teknoloji, ladin, çam veya köknardan yapılmış GLT ve DINT dahil olmak üzere doğal taş ve ahşapta sabitleme yapabiliyor.

 

*

Hilti ve Hilti Türkiye Hakkında

Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan yaklaşık 39 bin nüfuslu Lihtenştayn Prensliği’nde 1941 yılında doğup, bugün yaklaşık 30 bin çalışanı ile global jenerik marka haline gelen Hilti, 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye pazarına ilk kez 1982 yılında giren ve 15 yıl distribütörlük olarak temsil edilen Hilti, 1997 yılından bu yana ise Türkiye’de yüzde 100 yabancı sermayeli bir firma olarak faaliyet gösteriyor. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Hilti Türkiye, başarısını bilgi, birikim ve inovasyon ile sürdürülebilir değer yaratan bir marka olmaya borçlu. Ekonomiye sağladığı katma değer dışında İnsan Kaynakları alanındaki çalışmalarıyla da öne çıkan Hilti, Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinde yer alıyor. 2014-2018 yılları arasında “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” sıralamasında ilk 10 şirket arasında yer alan Hilti Türkiye ise 2021 yılında gerçekleştirilen Great Place to Work anketinde çalışanlarının yüzde 91’i tarafından “çalışmak için harika bir yer” olarak değerlendirildi.

http://www.yapi.com.tr/urunhaberleri/hiltiden-inovatif-dubel-ailesi_187977.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!