Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hızlı Tren Manisa'ya Uzanacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürü Sabahattin Eriş, Torbalı ve Cumaovası arasındaki hızlı tren projesinin çizim ihalesini tamamladıklarını, yapım ihalesini ise 2008'de gerçekleştireceklerini bildirdi.

Zaman Gazetesib>Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürü Sabahattin Eriş, Torbalı ve Cumaovası arasındaki hızlı tren projesinin çizim ihalesini tamamladıklarını, yapım ihalesini ise 2008'de gerçekleştireceklerini bildirdi.

Eriş, yaptığı açıklamada, İzmir'deki banliyö projesini öteden beri Torbalı ve Manisa'ya uzatmak gibi bir eğilim olduğunu belirtti.

Torbalı ile İzmir arasındaki projenin öncelik kazandığını ifade eden Eriş, projenin çizim ihalesini 200 bin YTL'ye yaptıklarını söyledi. İzmir ve Torbalı arasındaki mesafenin 50 kilometre olduğunu bildiren Eriş, "Amacımız İzmir'deki çift hatlı, sinyalli banliyö projesini Torbalı'ya kadar uzatmak. Şu anda projenin ne zaman tamamlanacağı hakkında bilgi vermem mümkün değil. Ancak yapım ihalesini 2008'de gerçekleştireceğiz. Proje, Devlet Planlama Teşkilatı tarafından yatırım programına alınacak." dedi. Sabahattin Eriş, Ulaştırma Bakanlığı'nın İzmir'deki hızlı tren çalışmasını Manisa'ya uzatacağını belirterek, Menemen ile Manisa arasındaki projenin 35 kilometrelik hattı kapsadığını söyledi.

Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Sevinç de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İzmir - Aliağa raylı sisteminin Menemen istasyonunda büyük bir trafo merkezinin olduğunu belirtti. Menemen - Manisa arasındaki bölümün İzmir Aliağa raylı sistem projesine entegre olması için çalışma başlattıklarını kaydeden Sevinç, TCDD Bölge Müdürlüğü ve Manisa Belediyesi'nin koordineli bir çalışma yaptığını, hazırladıkları projeyi TCDD'ye ilettiklerini bildirdi. TCDD Genel Müdürlüğü'nün konuyla ilgili ön çalışma ve proje hazırladığını belirten Sevinç, şunları kaydetti: "Bu projeye paralel olarak İzmir - Manisa - Uşak - Afyon - Ankara hızlı tren projesi de devam ediyor. Proje tamamlanınca Manisa'dan binen bir hemşehrimiz Adnan Menderes Havalimanı'na kadar gidebilecek."

http://www.yapi.com.tr/haberler/hizli-tren-manisaya-uzanacak_57867.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!