Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Homeros Vadisi'ni 10 yeni gölet yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova'daki Homeros Vadisi'ne yapılan ve büyüklükleri 12 bin metrekare ile 650 metrekare arasında değişen 10 yeni göletin inşaatını hızlandırdı. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2008 yılında hizmete açılan Homeros Vadisi'nin, yeni gölet alanlarıyla genişlemesi hedeflendi.

Yeni Asır Gazetesi
Homeros Vadisi'ni 10 yeni gölet yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova'daki Homeros Vadisi'ne yapılan ve büyüklükleri 12 bin metrekare ile 650 metrekare arasında değişen 10 yeni göletin inşaatını hızlandırdı. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2008 yılında hizmete açılan Homeros Vadisi'nin, yeni gölet alanlarıyla genişlemesi hedeflendi. Mevcut 8 gölete ilave olarak 10 yeni gölet daha yapmak için Nisan ayında başlayan çalışmaların Ekim ayında tamamlanması planlanmıştı.

3 milyon 84 bin TL'lik yatırımın, iş bitim süresinden önce hizmete sunulacağı belirtildi. İZSU Genel Müdürlüğü, bugüne kadar 5 adet göletin bulunduğu Kayadibi bölümünde oluşturacağı 4 adet yeni göletin tesviye (kazı, duvar yükseltme) çalışmalarını tamamladı. 2 gölette ise membran yayma işlemine başladı. 1 göletin bulunduğu Veterinerlik bölümünde oluşturulacak 4 göletin tesviye işlemleri bitti. 2 gölette membran malzeme serimi ve betonlama işlemi devam ediyor. 2 adet göletin bulunduğu Homeros Vadisi bölümünde ise oluşturulacak 2 yeni göletin tesviye çalışmaları devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/homeros-vadisini-10-yeni-golet-yapiliyor-_79696.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!