Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İETT Ayazağa İhalesi Yeniden

İETT’nin tartışmalı Ayazağa ihalesi bugün yeniden yapılıyor. 21 Aralık 2006’da yapılan ancak sadece Albayraklar firmasının katılması nedeniyle iptal edilen 500 otobüslük ihale saat 13.30’da İETT Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek.

Evrensel GazetesiETT’nin tartışmalı Ayazağa ihalesi bugün yeniden yapılıyor. 21 Aralık 2006’da yapılan ancak sadece Albayraklar firmasının katılması nedeniyle iptal edilen 500 otobüslük ihale saat 13.30’da İETT Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek. İhale ile “Ayazağa garajı ve bu garajdan servise verilecek 500 otobüslük hat yurtiçi ve yurtdışı piyasadan teklif alınmak suretiyle 10 yıl süreyle” kiraya verilecek. İhale için bir kez daha tek firmanın teklif vermesi durumunda ise bu sefer ihale iptal edilmeyerek bu firmaya verilecek.

45 trilyonluk ihale
Taksim, Şişli, Levent, Maslak gibi rantı en yüksek ve en yoğun otobüs hatlarının özelleştirilmesini hedefleyen ihaleyle, İETT’nin özelleştirilmesinde ilk önemli adım atılıyor. İETT’nin açıklamasına göre ihale konusu işin tahmili bedeli 22 milyon 731 bin 246 YTL/Yıl. Ancak bir önceki ihale sırasında uzmanlar bilet fiyatları ve İstanbul’un bu en merkezi hatlarındaki yoğunluğu da hesaba katarak bu hatlarda yılda 45 trilyon TL kazanılacağını açıklamışlardı.

İETT’nin toplam 2 bin 800 otobüslük araç parkı bulunuyor ve bu otobüslerle günde ortalama 1.5 milyon İstanbullu yolculuk yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iett-ayazaga-ihalesi-yeniden_51855.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!