Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İETT Personeline Özel Eğitim Dönemi

İETT çalışanlarına ilk eğitimin verilmesi dolayısıyla İstanbul Kültür Üniversitesi'nde düzenlenen törende konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş, projenin, yerel yönetim, üniversite ve mahalli idarenin ortak çalışmasının güzel bir örneği olduğunu belirterek, "2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'da böyle bir çalışmanın yapılmasının

CNN Türk
İETT Personeline Özel Eğitim Dönemi

İstanbul Valiliği, İETT ve İstanbul Kültür Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen "İstanbul'da Güvenli Yolculuk Projesi" hayata geçirildi. İETT çalışanlarına ilk eğitimin verilmesi dolayısıyla İstanbul Kültür Üniversitesi'nde düzenlenen törende konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş, projenin, yerel yönetim, üniversite ve mahalli idarenin ortak çalışmasının güzel bir örneği olduğunu belirterek, "2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'da böyle bir çalışmanın yapılmasının gerek ülkemizde, gerekse uluslararası alanda büyük yankı uyandıracağını düşünüyorum" dedi. İstanbul'da İETT'nin günde 2 milyon yolcu taşıdığını, bu sayının diğer işletmelerle birlikte 3,5 milyonu bulduğunu ifade eden Altıntaş, 7 bin İETT çalışanının bu projeyle eğitim almasının toplumda birçok değişikliğe neden olacağını söyledi.

İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı da, "Çalışanlarımızın seviyesini belirli bir noktaya getirebilmek, aynı zamanda İstanbul halkına daha kaliteli ve iyi hizmet sunabilmek adına bu projeyi başlattık" dedi. Baraçlı, İETT'nin önemli bir kurum ve marka olduğunu belirterek, bu kurumun daha iyi anlatılmasının gerekli olduğuna işaret etti.

İstanbul Kültür Üniversitesi ile yürütülecek projenin amacının, "güvenli yolculuk ve halkla daha iyi ilişki kurabilmek olduğunu" dile getiren Baraçlı, çalışanlara, güvenli yolculuk sağlanması ve krizle başa çıkma eğitimi verileceğini bildirdi. Baraçlı, eğitimde, şiddete karşı alınacak önlemlere ilişkin bilgilerin de yer aldığını belirterek, bu konunun yalnız şoförlerin değil, halkın da duyarlı olmasını gerektirdiğini vurguladı. Hayri Baraçlı, otobüse molotofkokteyli atıldığında veya içeride yangın çıktığında önce yolcuları, sonra otobüsü kurtaracak tedbirleri giderek arttırdıklarını söyledi.

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahri Öztürk de, projenin son derece önemli olduğunu, sonuçlarının yalnız İstanbul'a değil, toplu taşımacılık yapılan diğer illere de ışık tutacağını belirtti. Öztürk, 27 ay sürecek projenin bitiminden sonra TBMM'ye, ilgili bakanlıklara ve yetkili kurumlara bilimsel bir rapor sunacaklarını ve "Toplu Taşıma Kanunu Taslağı" hazırlayacaklarını ifade etti.

7 bin İETT çalışanının 25'er kişilik gruplar halinde katılacağı eğitim programı, her grup için 12 saatte tamamlanacak. Alanında uzman eğitimcilerin görev aldığı projede, otobüste çıkması muhtemel kavga, hırsızlık, tartışma gibi olaylarda çatışma ve kriz yönetimi, zor yolcularla baş etme, öfke kontrolü, stres yönetimi ve ilk yardım konularında teorik ve uygulamalı eğitimler yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iett-personeline-ozel-egitim-donemi_76723.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!