Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

IFS ERP’in İnşaat Çözümleri Sektöre Tanıtıldı

Şirketlerin verimliliklerini arttıran kurumsal yazılım çözümleri geliştiren IFS’nin 2011 yılındaki sektörel çözüm etkinliklerinden ilki inşaat sektörü için 10 Mart tarihinde düzenlendi. IFS ERP’in inşaat çözümlerinin tanıtıldığı IFS İnşaat Günü’nde, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) ve İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) genel

yapi.com.tr
IFS ERP’in İnşaat Çözümleri Sektöre Tanıtıldı

Şirketlerin verimliliklerini arttıran kurumsal yazılım çözümleri geliştiren IFS’nin 2011 yılındaki sektörel çözüm etkinliklerinden ilki, inşaat sektörü için 10 Mart tarihinde düzenlendi. IFS ERP’in inşaat çözümlerinin tanıtıldığı IFS İnşaat Günü’nde, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) ve İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) genel sekreterlerinin katılımı ile bir de panel gerçekleştirildi.

Proje tabanlı endüstriler için özel olarak IFS’nin İngiltere’deki Ar-Ge Merkezi’nde uzun yıllar süren araştırmalar ve dünyanın 80 ülkesinden gelen know-how ile geliştirilen IFS ERP İnşaat Çözümü, inşaat firmaları tarafından tam not aldı. Etkinlikte IFS ERP inşaat sektörü çözümlerinin sunumunu gerçekleştiren IFS Teknik Danışmanı Serdar Aksoy, inşaat sektörünün kendine özgü proje tabanlı süreçleri, dağınık şantiye yapısı entegrasyonu, taşeron ve hakediş yönetimi gibi birçok farklı ihtiyacı dolayısı ile çok özel bir çözüm gerektirdiğini vurgulayarak, IFS ERP’nin inşaat ve taahhüt sektörü gibi proje tabanlı sektörlerde dünya lideri olduğunun da altını çizdi.

Etkinlik çerçevesinde “İnşaat sektöründe kontrol ve entegrasyon nasıl sağlanır?” konulu bir panel de düzenlendi. İNTES Genel Sekteri H. Necati Ersoy dağınık şantiye yapısı nedeni ile kontrol sıkıntısı yaşan sektörde, her firmanın süreçlerini doğru yönetecekleri, işçilikten makine ve stoğa kadar tüm kaynaklarını takip edebilecekleri bir yazılım kullanması gerektiğini söyledi. İNDER Genel Sekreteri Abdullah Baysal ise kalite konusuna dikkat çekerek ev satın alırken sadece içine bakıldığını, malzemesine ya da projesi ile ilgilenilmediğine dikkat çekerek, bu tür yazılımlarla inşaat firmalarının kalite konusuna daha dikkat edeceklerini belirtti. Panel katılımcılarından Artım Bilişim Genel Müdürü Suat Sümer ise bilgi teknolojileri firmalarına özellikle inşaat sektöründe büyük görev düştüğünü vurgulayarak, farklı lokasyonlardaki şantiyelerde veri kayıplarının yaşanmaması için önlemlerin alınması gerektiğini belirtti. Panelde son olarak söz alan IFS Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Öztürk, inşaat sektöründeki veri akışına ve kurumsal hafızaya dikkat çekerek, inşaat firmalarının ihtiyaçlarının ERP ile nasıl çözüleceğini aktardı.

İnşaat firmalarının özellikle genel müdür, CIO ve CFO düzeyinde katılım gösterdiği etkinlikte, IFS müşterilerinden inşaat sektörünün güçlü ismi SİNPAŞ’ın ERP Proje Yöneticisi Taner Akkaş, Sinpaş’daki ERP seçim süreci ve IFS ERP projesinden elde ettikleri kazanımları katılımcılarla paylaştı.

ETİKETLER: firma kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/ifs-erpin-insaat-cozumleri-sektore-tanitildi_86304.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!