Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İGDAŞ, Azeri Doğalgazcıları Eğitecek

İstanbul Gaz Dağıtım AŞ (İGDAŞ) Azerbaycan'ın doğalgaz şirketi Azerigaz'la eğitim anlaşması yapacak. Aralık 2003'te Azerigaz'ın daveti üzerine Azer

Zamanb>İstanbul Gaz Dağıtım AŞ (İGDAŞ) Azerbaycan'ın doğalgaz şirketi Azerigaz'la eğitim anlaşması yapacak. Aralık 2003'te Azerigaz'ın daveti üzerine Azerbaycan'a bir ziyaret gerçekleştiren İGDAŞ yöneticileri, şirketle eğitim anlaşması yapmaya karar verdi.

Bilgi birikimini ve tecrübesini kardeş ülke Azerbaycan'a götürmeye hazırlanan İGDAŞ, konuyla ilgili resmi protokolün önümüzdeki haftalarda imzalanacağını bildirdi.

Toplantıya İGDAŞ'ın ‘Eğitim tam, güven tam' sloganıyla kurduğu Uluslararası Gaz, Eğitim, Teknoloji ve Araştırma Merkezi (UGETAM)'nin üst düzey yöneticileri de katıldı. Toplantıda, 80 yıllık Azerigaz'ın doğalgaz dağıtım konusunda yaşadığı sorunlarla ilgili İGDAŞ'ın tecrübelerinden faydalanması konusunda karara varıldı. Buna göre, İGDAŞ’ın, şu konularda Azerigaz'a eğitim vermesi için prensip anlaşmasına varıldı: “Projelendirme, yapım ve işletme ile ilgili gerekli şartname ve prosedürlerin oluşturulması, altyapı ve üstyapıda kullanılan her türlü malzemenin standartlarının oluşturulması, malzemelerin kalite kontrolleri, son teknolojinin kullanıldığı ölçüm istasyonları ve sayaçlar.”

İGDAŞ Genel Müdürü Süreyya Polat, 2005 yılında Türkiye'de birçok ilin doğalgaz kullanacağını ve dağıtım konusunda son derece hassas davranılması gereken bir yakıt olan doğalgaz şebekesiyle ilgili tecrübelerini diğer ülkelerle olduğu gibi doğalgaz kullanmaya hazırlanan illerle de paylaşmak istediklerini kaydetti. 2 milyon 264 bin abonesi olan İGDAŞ, bugüne kadar 8 bin kilometreye yakın şebeke döşedi. Teknolojiden en iyi şekilde yararlanan şirketin çalışmaları yurtdışında da ilgiyle izleniyor ve İGDAŞ, diğer ülkelerden doğalgaz eğitimi teklifleri almaya başladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/igdas-azeri-dogalgazcilari-egitecek_8541.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!