Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İGEME'den Bükreş Uluslararası Teknik Fuarı Organizasyonu

Türkiye ihracatının geliştirilmesi amacıyla, yurt içi ve yurt dışına yönelik araştırma-geliştirme, eğitim, tanıtım, ticari bilgi v.b. birçok alanda de

Ankara Ticaret Odası/DT.202/ürkiye ihracatının geliştirilmesi amacıyla, yurt içi ve yurt dışına yönelik araştırma-geliştirme, eğitim, tanıtım, ticari bilgi v.b. birçok alanda değişik faaliyetleri ile 42. hizmet yılına girmiş bulunan İGEME, ihraç ürünlerimizin ve firmalarımızın yurt dışında tamtılması amacıyla gerçekleştirdiği fuar organizasyonlarına, 2002 yılı fuar programında yer alan yedi uluslararası fuar ile devam etmektedir. Bu yılki fuar takvimlerinde yer alan TIB 2002 - 28. Bükreş Uluslararası Teknik Fuarı, 07-12 Ekim 2002 tarihleri arasında Romanya'da gerçekleştirilecektir.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te her yıl düzenlenen ve bu yıl 28. kez gerçekleştirilecek TIB 2002 Fuarın, Avrupa'nın önde gelen firmalarının da aralarında bulunduğu 1.000 civarında yerli ve yabancı firmanın iştirak ettiği ve her türlü teknik amaçlı sınai mamulün sergilendiği, konusunda ülkenin en büyük ihtisas fuarıdır. Türkiye, İGEME organizasyonu ile fuarda 5. kez milli düzeyde temsil edilecektir.

Romanya, 23 milyonluk tüketici potansiyeline sahip iç pazarı ile Orta Avrupa'nın en büyük ikinci pazarıdır. 1998 yılında Türkiye-Romanya arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması çerçevesinde, 2002 Ocak ayı itibariyle tüm sanayi ürünlerinde karşılıklı olarak gümrüklerin kaldırılmasının iki ülke arasındaki ticaret hacmini önemli ölçüde artırması beklenmektedir. 2001 yılında 872,3 milyon dolar olarak gerçekleşen Türkiye-Romanya dış ticaret hacminin 391,6 milyon dolarım ihracatımız ve 480,7 milyon dolarım ithalatımız oluşturmuştur. Diğer yandan, Romanya'daki yabancı yatırımlar içinde Türkiye, 360 milyon dolarlık yatırım tutarı ile dokuzuncu, 6.945 olan yatırımcı sayısısı ile de dördüncü ülke konumundadır.

Romanya'ya ihracat yapmak veya bu ülke ile uzun vadeli iş ilişkileri kurmak isteyen işadamlarımız için, ülkenin en önemli füarlanndan birisine, uygun maddi koşullarla avantajlı bir katılım imkânı sunan TIB 2002 Fuan'na ilgi duyan firmalarımız, fuara ve organizasyona ilişkin sorularını İGEME’ye (Tel : 0-312-417 22 23) iletebilirler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/igemeden-bukres-uluslararasi-teknik-fuari-organizasyonu_769.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!