Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İhmali Olanlar Cezalandırılacak

Gaziosmanpaşa’daki doğalgaz faciasıyla ilgili açıklama yapan Başkan Topbaş, “İş yapan, adam gibi iş yapsın” dedi.

Milliyet Gazetesi
İhmali Olanlar Cezalandırılacak

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa’da Oktay Korkmaz’ın (8) öldüğü patlamayla ilgili olarak, “İhmali olanlar cezalandırılacak” dedi. Taşeron sisteminden vazgeçilemeyeceğini savunan Topbaş, yapacakları işlerde hassas davranmaları için müteahhitlerin canlarının yakılacağını söyledi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Topbaş, yüklenici firmanın hatası, işi takip etmeyişi, hassas davranmaması nedeniyle iş sözleşmesinin feshi konusunda çalışmalar yapıldığını açıkladı.

Topbaş şöyle konuştu: “Yüklenici, işi taşeronlara pay edip kendisi başka bir yerde kahve içiyorsa veya bir başka iş peşinde koşuyorsa, iş kontrolsüz gidiyorsa tabi ki bunun sorumluluğunu çekmesi lazım. Yeter artık diyoruz, ben gereken talimatları verdim. Burada hassasiyetlerimiz var. Burada bu insanların bu kadar sorumsuz davranmasının faturasını yavruların ödememesi lazım.”

‘İnşallah tekrarı olmaz’
Topbaş, “Dilara olayından sonra da müteahhitleri uyarmış, cezalar vermiştiniz. Uyarılar işe yaramadı mı?” sorusu üzerine, “Bu olay ‘kader’ diye ifade edilemeyeceğini belirterek, “Binlerce şantiye var. Ama iş yapan da adam gibi iş yapması lazım. Canları yanmalı ki daha hassas davransınlar, korksunlar çekinsinler. Ya da bu tip adamlar bizden iş almasınlar, ihalelere girmesinler” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ihmali-olanlar-cezalandirilacak_60416.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!