Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İhracatta Gizli Kahramanı İnşaat Sektörü

Dış Ticaret Müsteşarı Kürşad Tüzmen, müteahhitlik sektörünün ihracat içindeki payının 1.5 milyar doları bulduğunu belirterek, "inşaat sektörü, dış tic

Dünya Gazetesiış Ticaret Müsteşarı Kürşad Tüzmen, müteahhitlik sektörünün ihracat içindeki payının 1.5 milyar doları bulduğunu belirterek, "inşaat sektörü, dış ticaretteki gizli kahramınımız" dedi.
Tüzmen, Dünya İnşaat Dergisi ve TİM-SE'nin ortaklaşa düzenlediği, "Küresel rekabet için inşaat sektöründe yeniden yapılanma" konulu toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyük pazarların ortasında, çok önemli bir coğrafi konumda bulunduğunu söyledi. Müteahhitlik sektörünün mükemmel bir "Yetişmiş insan kaynağına" sahip olduğunu belirten Tüzmen, çok büyük ölçekli olmamasına rağmen, sektördeki kurumsallaşmış yapıya sahip firmaların çok önemli taahütleri yerine getirdiklerine değindi. İç piyasa dinamiklerinin sektörü destekleyici bir nitelikte olmadığını ifade eden Tüzmen, devletin rolünün yönlendirici olacağını kaydetti. Tüzmen, "elimizde çok fazla araç yok. Eximbank'tan biraz kaynak sağlamaya, politik riski azaltmaya çalışıyoruz. Kaynağımız yeterli değil ama yettiği kadarıyla bunu başarmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ihracatta-gizli-kahramani-insaat-sektoru_263.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!