Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İki Bakan İki Farklı Tavır

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe Acarkent Sitesi’nin, inşaatında yapılan usulsüzlükler nedeniyle "İstanbul’un yüz karası" olduğunu söylerken, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun, ruhsatı veren eski Beykoz Belediye Başkanı hakkında yapılan suç duyurusunu işleme koymadığı ortaya çıktı.

yapi.com.tr
İki Bakan İki Farklı Tavır

evre ve Orman Bakanı Osman Pepe, İstanbul Beykoz sırtlarında müteahhit İsmet Acar ve oğlu Erdal Acar tarafından yapılan Acarkent Sitesi’nin, inşaatında yapılan usulsüzlükler nedeniyle "İstanbul’un yüz karası" olduğunu söylerken, aynı hükümetin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun, ruhsatı veren eski Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler hakkında yapılan suç duyurusunu işleme koymadığı ortaya çıktı.

Bakan Aksu, iki suç duyurusunu da reddetti
Orman Bakanı Osman Pepe, "Yanlış hesap bizden geçmez. İzinlerini iptal ettim. Acarkent, İstanbul’da yüz karasıdır" diyerek, Ormanların katledilmesine karşı savaş yürütürken, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aku'nun, inşaat ruhsatlarını veren DSP'li eski Belediye Başkanı Alaattin Köseler hakkında, Köseler'in kendi Belediye Başkan Yardımcısı ve Mimarlar Odası tarafından yapılan iki ayrı suç duyurusunu, yazılı belgeyle "Yapacak bir şey yok" diyerek geri çevirdiği ortaya çıktı.

Danıştay durdurdu
Orman arazisi içine yüzde 6 hakları varken, yüzde 96 oranında inşaat yapan Acarlar, sitenin içine 1452 villa dışında biri 24 katlı diğeri de 27 katlı iki ikiz kule yaptı. Bu kulelerin iptali için İstanbul Mimarlar Odası tarafından İstanbul 4. İdare Mahkmesi'nde açılan davada, mahkeme Mimarlar odası aleyhinde karar verdi. Ancak, Danıştay, bu kararı bozdu ve İkiz Kulelere yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Türkiye'nin tek özel mahallesi
Bakan Pepe'nin, Orman Muhafaza Memurlarının silahlı adamlar tarafından kapısından içeri alınmadıklarını söylediği Acarkent, Türkiye'nin tek özel mahallesi. Anayasa'ya aykırı olarak site değil de mahelle olarak gösterilen Acarkent'e normal bir vatandaşın girmesi mümkün değil. Kilometrelerce alan, silahlı güvenlik görevlileri ile korunuyor. İçeri, Bakan pepe'nin dediği gibi devlet görevlileri bile giremiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iki-bakan-iki-farkli-tavir_49753.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!