Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'İlk İşim Okullarda Değişim' Projesi Urfa’da 25 Genci Meslek Sahibi Yaptı

'İlk İşim Okullarda Değişim' projesi, 2010 yılında da işsiz gençleri meslek sahibi yaparak topluma kazandırmaya devam ediyor. Proje kapsamında 6 Temmuz 2010 Salı günü Urfa’da gerçekleştirilen törenle 'Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Kursları'na katılarak meslek sahibi olan 25 işsiz genç sertifikalarını alırken; yenilenen Siverek

yapi.com.tr
'İlk İşim Okullarda Değişim' Projesi Urfa’da 25 Genci Meslek Sahibi Yaptı

009 yılında Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) tarafından başlatılan 'İlk İşim Okullarda Değişim' projesi, 2010 yılında da işsiz gençleri meslek sahibi yaparak topluma kazandırmaya devam ediyor. Proje kapsamında 6 Temmuz 2010 Salı günü Urfa’da gerçekleştirilen törenle 'Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Kursları'na katılarak meslek sahibi olan 25 işsiz genç sertifikalarını alırken; yenilenen Siverek Kesmekaya İlköğretim Okulu ve Altaylı İlköğretim Okulu hizmete açıldı.

KSV Genel Müdürü Bülent Öcal törende yaptığı konuşmada, “KSV bugüne kadar yaptığı Meslek Edindirme Kursları ile 3984 işsiz gencimizi meslek sahibi yaptı. Ayrıca Geliştirme ve Uyum Kursları ile de inşaat sektörüne 3372 vasıflı usta kazandırmıştır. 01.01.2009 tarihinden geçerli olan kanunun 105. maddesine göre; “mesleki eğitim almamış işçi çalıştıran işveren veya işveren vekiline her işçi için 500-YTL idari para cezası verileceği” hükme bağlanmıştır. Böylece mesleki eğitim almamış ustaların mesleklerini ifa edemeyecekleri düşünüldüğünde KSV tarafından gerçekleştirilen Uyum Kursları neticesinde bedelsiz olarak verdiğimiz sertifikanın önemi daha da artmıştır. KSV kuruluşundan bu yana Türkiye’nin 4 bir yanına yaptığı seramik, boya ve armatür yardımlarını bir projeye bağlayarak 2009 yılında “İlk İşim Okullarda Değişim” projesi ile eğitim alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir. Bugün 6.sını gerçekleştirdiğimiz tören ile bugüne kadar toplam 120 kişiyi meslek sahibi yaparak ve 11 okulu yenilemiş olduk” dedi.

Törende 'Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Kursu'nu başarı ile bitiren kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifikaları ile ustalık yaparken kendilerine lazım olacak tüm araç-gereçlerin içinde bulunduğu bir takım çantası ve seramik kesme makinesi hediye edildi.

'Giderken Sizden de Bir Şeyler Taşıyalım İstedik' sloganıyla Kale Grubu çalışanları tarafından başlatılan ek proje ile köy okulundaki öğrencilere kitap, oyuncak, kırtasiye malzemesi, giysi ve ayakkabı gibi yardımlar da dağıtıldı.

KSV’nin 1989 yılından bu yana Türkiye’nin dört bir yanında yaptığı 'Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Kursları'nı bir projeye dönüştürerek başlattığı 'İlk İşim Okullarda Değişim' projesi, yeni yetişen seramik ustalarının staj çalışmalarını köy okullarının tuvaletlerini yenileyerek yapmaları ile çok yönlü bir sosyal sorumluluk projesine dönüştü. Eğitimin birçok alanında faaliyet gösteren KSV, bu projede verdiği meslek kursları ile işsiz gençlere daha iyi bir gelecek sağlarken, köy okullarının tuvaletlerini de yenileyerek ilkokul öğrencilerine daha sağlıklı bir eğitim imkanı sağlıyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-isim-okullarda-degisim-projesi-urfada-25-genci-meslek-sahibi-yapti_81070.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!