Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İLKSAN’dan Öğretmenlere Konut

İLKSAN, orta gelir düzeyindeki öğretmenlerin Sincan Yenikent’te anahtar teslimi Aralık 2005’te gerçekleştirilecek 2788 konutluk projeyle, uzun vade

NTV-MSNBCb>İLKSAN, orta gelir düzeyindeki öğretmenlerin Sincan Yenikent’te anahtar teslimi Aralık 2005’te gerçekleştirilecek 2788 konutluk projeyle, uzun vadede ödemeli çağdaş konut sahibi olacaklarını açıkladı.

İLKSAN üyelerinden katılım payı olarak 500 milyon, diğer katılımcılardan da 750 milyon lira alınacak.

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı Yönetim Kurulu Başkanı Harun Yenice, İLKSAN Genel Müdürlüğü’nde düzenlediği basın toplantısında, İLKSAN’ın Sincan Yenikent’teki 250 bin metrekarelik arazisini Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na 7 trilyon lira karşılığında devrettiklerini belirterek, TOKİ’nin buraya 3 etap halinde 2788 konut inşaa ettireceğini ifade etti.

Bugüne kadar 600 İLKSAN üyesi, 1 şehit eşi, 191 Milli Eğitim Bakanlığı mensubu ve 85’i de 3. şahıslar olmak üzere 856 kişiye konut tahsisi yapıldığını dile getiren Yenice, kalan 1932 stok konutun da 30Aralık 2004 tarihine kadar isteklilere verileceğini, yine ellerinde stok konut katılırsa bunların da 1 Ocak-25 Şubat 2005 tarihleri arasında faiz ve nema kaybının katılımcıya yansıtılması kaydıyla yeniden müracaatçılara tahsis edileceğini belirtti. İLKSAN üyelerinden katılım payı olarak 500 milyon, diğer katılımcılardan da 750 milyon lira aldıklarını ifade eden Yenice, üyelerden konut bedelinin yüzde 25’ine denk gelen 3+1 konutlarda 14 milyar 600 milyon, 2+1 konutlarda da 9 milyar 800 milyon lirayı peşin alacaklarını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilksandan-ogretmenlere-konut_22006.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!