Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İMMİB’in Ödüllü Tasarımları Japonya’daydı

İMMİB’in (İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri), genç tasarımcıları desteklemek ve sanayici ile tasarımcıyı aynı platformda buluşturmak amacıyla düzenlediği İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2008’de birinci seçilen tasarımlar, Design Accents Expo Tokyo 2008’de görücüye çıktı. Tasarım dünyasının buluşma noktası haline gelen fuarda

yapi.com.trİMMİB’in (İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri), genç tasarımcıları desteklemek ve sanayici ile tasarımcıyı aynı platformda buluşturmak amacıyla düzenlediği İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2008’de birinci seçilen tasarımlar, Design Accents Expo Tokyo 2008’de görücüye çıktı. Tasarım dünyasının buluşma noktası haline gelen fuarda sergilenen Türk tasarımları, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Dünyanın dört bir yanından tasarımcıları ve eserlerini ağırlayan Design Accents Expo Tokyo’ya katılan tasarımlar yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Uzakdoğu’nun en büyük ve önemli tasarım etkinliği olan fuarı, bu yıl da binlerce kişi ziyaret etti. Design Accents Expo Tokyo 2008’e katılan İMMİB, tasarım dünyasının kalbinin attığı fuarda, dört yıldan bu yana hayata geçirdiği Endüstriyel Tasarım Yarışmaları’nda birinci seçilen tasarımları sergiledi. İMMİB sayesinde Türk tasarımcılar, dünyanın önde gelen tasarım fuarlarında eserlerini sergileme olanağını yakalıyor.

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2008’de, “Metal Mutfak Eşyaları”, “Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları”, “Elektrik-Elektronik Küçük Ev Eşyaları” ile “Mermer ve Diğer Doğal Taşlardan Ev ve Mutfak Eşyaları” olmak üzere toplam dört kategoride, 46 tasarım ödüllendirildi.

Birinci seçilen tasarımların, Japonya’nın yanı sıra 18-21 Eylül'de Londra'da 100 % Design Fuarı, 22-25 Ağustos'ta İstanbul'daki Zuchex  Fuarı ve Ekim ayında yapılacak İstanbul Tasarım Haftası’nda da sergilenmesi planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/immibin-odullu-tasarimlari-japonyadaydi_62550.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!