Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnan Kıraç: Afet Konutlarında Erzurumlu Firmalar Tercih Edilmeli

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Erzurum Şube Başkanı İnan Kıraç, Aşkale ve Kandilli’deki depremde hasar gören vatandaşlara yapılacak afet konutları

Zamanb>İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Erzurum Şube Başkanı İnan Kıraç, Aşkale ve Kandilli’deki depremde hasar gören vatandaşlara yapılacak afet konutlarının yapımı konusundaki yapılacak ihaleye Erzurumlu müteahhit firmalarının davet edilmesi gerektiğini söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şube Başkanı İnan Kıraç yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında, Aşkale ve Kandilli merkezli depremler sonucu yapılacak afet konutlarının pazarlık usulüyle yapılacağını, ihaleye davet edilecek firmaların Erzurumlu müteahhit firmalar olması gerektiğini söyledi. Bu yöndeki bir icraatın Erzurum ekonomisine ciddi katkı ve katma değer sağlayacağını kaydeden Kıraç, bunun Erzurum’da istihdam edilmeyi bekleyen inşaat sektöründeki vatandaşlara iş imkânı sağlayacağını dile getirdi.

Erzurum’daki resmi işlerde ödenek problemi yaşandığını kaydeden Kıraç, “Hükümetimizin resmi işlerde ödeneği serbest bırakması şehrimizde inşaat sezonunun kısa olmasından dolayı ekonomik olarak sıkıntılar ve işlerin planlanmasında sorunlar oluşturmaktadır. Bu ödeneklerin bölge şartlarına göre dizayn edilmesi şehir ekonomisi ve istihdam açısından önem arzetmektedir.” dedi. Cumhuriyet Caddesi’ndeki vakıf binalarının sökülerek yerine modern, fonksiyonel ve şehir kimliğini ön plana çıkaran iş merkezi ve çarşı yapılmasını desteklediklerini ifade eden İnan Kıraç, üretilecek projede şehrin ihtiyacı olan otopark ve diğer sosyal alanların mutlak surette düşünülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/inan-kirac-afet-konutlarinda-erzurumlu-firmalar-tercih-edilmeli_11987.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!