Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnegöl Mobilyası İtalya’yı Gözüne Kestirdi

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkan Vekili Rauf Koşarer, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen Napoli Ticaret Fu

Zamanb>İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkan Vekili Rauf Koşarer, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen Napoli Ticaret Fuarı gezisi sonrasında yaptığı değerlendirmede İnegöl mobilyası için Napoli’nin çok iyi bir pazar olduğunu söyledi.

Koşarer, İtalya’nın güneyindeki Napoli kentinin sanayi ve ticarette yeteri kadar gelişmediğini ve keşfedilmeyen bir pazar olduğuna vurgu yaparak, “Ev tekstili ürünleriyle mobilyanın ağırlıklı olarak sergilendiği fuarda İnegöl mobilyasının Napoli’de sergilenen ürünlerden hem daha kaliteli hem de daha hesaplı olduğunu gördüm. Bu nedenle İnegöllü mobilyacıların bu pazarı değerlendirmesini umuyorum.” dedi.

Fuara gitmeden önce İtalya’ya mobilya satmanın neredeyse imkansız olduğu görüşünü taşıdığını söyleyen Rauf Koşarer, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte fuardaki tüm stantları gezdiğini, kalite ve fiyat araştırması yaptığını kaydederek şöyle konuştu:

Napoli sanayide gelişmemiş

“Türkiye’de olduğu gibi İtalya’da da bazı bölgeler yeterince gelişmemiş. Napoli turizm açısından gösterdiği gelişmeyi ticaret ve sanayide gösterememiş. Dolayısıyla ticarete açık bir durumda. İnegöl mobilyası son yıllarda büyük aşama kaydederek en büyük rakibi olan Ankara Siteler’i geride bıraktı ve Kayseri ile yarışır oldu. İnegöl’ün bir özelliği de ahşap mobilya üretiminin çok gelişmiş olması. Bu nedenle Kayseri’den farklı bir yapıya sahip. Gezi süresince önemli görüşmeler yaptım. Eğer Napoli pazarı ile ilgilenen olursa aldığım tüm kartvizitleri ve adresleri severek paylaşırım. Ayrıca İtalya ticari ataşesi Türk işadamları ile çok ilgili ve güçlü bağlantılara sahip.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/inegol-mobilyasi-italyayi-gozune-kestirdi_5185.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!