Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Durdu, Boya Sektörü Yüzde 30 Daraldı

Polisan'ın CEO'su Erol Mizrahi, ekonomide yaşanan durgunluğun inşaata ve boya sektörüne yansıdığını, durgunluğun boya sektörünün ilk 6 ayda yüzde 30 küçülmesine neden olduğunu belirtti. Mizrahi, "Ekonomik durgunluklarda insan öncelikle evlerini boyamayı erteliyor. Bu alan 1 milyar dolarlık sektörün iş hacminin yüzde 90'ı demek. Vatandaş bu yaz

Hürriyet Gazetesi
İnşaat Durdu, Boya Sektörü Yüzde 30 Daraldı

Polisan’ın CEO’su Erol Mizrahi, ekonomide yaşanan durgunluğun inşaata ve boya sektörüne yansıdığını, durgunluğun boya sektörünün ilk 6 ayda yüzde 30 küçülmesine neden olduğunu belirtti. Mizrahi, "Ekonomik durgunluklarda insan öncelikle evlerini boyamayı erteliyor. Bu alan 1 milyar dolarlık sektörün iş hacminin yüzde 90’ı demek. Vatandaş bu yaz evini boyamaktan vazgeçti. Bu yüzden yıla yüzde 10 büyüme hedefiyle giren sektör ciddi vites küçülttü" dedi.

Sektörde farklı büyüme stratejileri yürüteceklerini kaydeden Mizrahi, "Boya dışında inşaatta da ciddi projelerimiz var. Geçen yıl Polisan Yapı adında bir firma kurduk. Özellikle alışveriş merkezleri, rezidans ve iş merkezlerine odaklandık" dedi.

Pendik’te 300 milyon dolarlık bir konut projesinde yer aldıklarını anlatan Mizrahi, "Orada 200 dönüm arazimiz var. KC Yapı ile kat karşılığı anlaştık. Rezidans, otel ve ticari yapılar olacak. Hayalimizde kendi gökdelenlerimizi yapmak var. Birkaç yıl içinde gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşerek borsada yer almak istiyoruz" diye konuştu.

Spa ve enerji sırada

Dilovası’ında 2 bin dönüm yeşil arazilerinin olduğunu da kaydeden Mizrahi, "Burada büyük bir Spa merkezi kurmayı düşünüyoruz" diyerek, enerji sektörüne de rüzgar ile gireceklerini açıkladı. Mizrahi, "Gebze’deki OSB’lerde temiz enerji sağlamayı düşünüyoruz. Rüzgarı arkamıza aldık, enerjide büyüyeceğiz" dedi.

Ajda Pekkan’ın ismi restore edilen sokağa verilecek

Polisan, Mardin’in 3 ünlü sokağını da restore ediyor. Mardin’in en eski yapılarından olan 600 yıllık Kırklar Kilisesi’nin bulunduğu sokağın restorasyonu tamamlandı ve açılışı önceki gün Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, Mardin Metropoliti Saliba Özmen, Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu ile şirketin reklam yüzü olan Ajda Pekkan’ın katılımıyla yapıldı. Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, "Şu anda bir sokağın yenilemesini bitirdik. Sırada iki sokak daha var" dedi. Restore edilen sokaklara Mardin’in fahri hemşehrisi Necmettin Bitlis ve Ajda Pekkan’ın isminin verileceği bildirildi.

Bin ev özel olarak boyandı

Tarihi dokusuyla ünlü kentlerde evleri eskisine uygun yenileyen Polisan’ın son durağı Mardin oldu. Mardin’de yaklaşık bin evin boyanmasına destek veren Polisan’ın Başkanı Necmettin Bitlis, "Ar-Ge departmanımız kentin dokusunu oluşturan taş beji için çalışmalar yaptı. Mardin’e özel bej rengi boya ürettik. Bine yakın evi taş beji rengi ile boyadık" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-durdu-boya-sektoru-yuzde-30-daraldi_62536.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!