Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnşaat Maliyetleri Yüzde 20.9 Arttı

Bina inşaat maliyetleri, bu yılın üçüncü üç aylık dönemi itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20.9 oranında artış gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bina inşaat maliyet endeksinin bu yılın üçüncü üç aylık (temmuz-ağustos-eylül) dönemine ilişkin sonuçlarını açıkladı.

Radikal Gazetesi
İnşaat Maliyetleri Yüzde 20.9 Arttı

ina inşaat maliyetleri, bu yılın üçüncü üç aylık dönemi itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20.9 oranında artış gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bina inşaat maliyet endeksinin bu yılın üçüncü üç aylık (temmuz-ağustos-eylül) dönemine ilişkin sonuçlarını açıkladı. Buna göre söz konusu dönemde maliyetlerde bir önceki döneme göre yüzde 0.8 oranında artış yaşandı. Maliyet artışı işçilikte yüzde 2.5 ve makinede yüzde 2.2 olarak gerçekleşti. Malzemede ise yüzde 0.2 oranında düşüş yaşandı.

İnşaat maliyetlerinde bu yılın ilk dokuz aylık dönemindeki artış ise yüzde 19.7 olarak belirlendi. Geçen yılın son dönemine göre bu yılın üçüncü döneminde inşaat işçiliği maliyetleri yüzde 22.7, makine maliyetleri yüzde 18.8, malzeme maliyetleri ise yüzde 18 oranında arttı. Son bir yıllık dönemde inşaat işçiliği maliyetlerinde yüzde 20.9, makine maliyetlerinde yüzde 25.3 ve malzeme maliyetlerinde yüzde 18.5 artış oldu. Bina inşaat maliyetlerinde dört dönem ortalamalara göre ise yüzde 15.6 oranında artış yaşandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-maliyetleri-yuzde-20-9-artti_49253.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!