Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Sektörü Ankomak'ta Buluştu

Yaklaşık 15 ülkeden 220 firmanın katıldığı 15. Uluslararası İnşaat Teknolojileri, İş Makinaları, Yapı Elemanları Ticaret Fuarı (Ankomak), CNR Ulusl

Dünyab>Yaklaşık 15 ülkeden 220 firmanın katıldığı 15. Uluslararası İnşaat Teknolojileri, İş Makinaları, Yapı Elemanları Ticaret Fuarı (Ankomak), CNR Uluslararası Fuar Merkezi'nde açıldı.

Açılışta konuşan Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Türkiye'deki hazır beton sektörünün sahip olduğu teknoloji donanım ve bilgi birikiminin, başka ülkelere ihraç edilecek düzeyde olduğunu bildirdi.
Ankomak'ın açılışında konuşan Ergezen, bilgi ve teknoloji transferinin önemine değinerek, bunu gerçekleştirmek amacıyla yerli ve yabancı firmaların aralarında yapacakları lisans ve patent anlaşmalarının yerli sanayinin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını belirtti.

30 milyar dolarlık yurdışı yatırımları

Türk müteahhitlerinin yurtiçinde olduğu kadar uluslararası pazarlarda kalite ve güvenilirlik açısından oldukça üst seviyeye ulaştığına işaret eden Ergezen, "Yurtdışında yaklaşık 30 milyar dolarlık iş hacmine ulaşmış, 30 milyar doları aşan miktarda iş bitirilmiştir. Yılda yaklaşık 4 milyar dolarlık iş kapasitesi oluşturmuştur. Bu durumun devamı yeniliklere açık olmak ve dünyadaki gelişmeleri takip etmekle mümkündür" dedi.

Ergezen, Isı Yalıtım Yönetmeliği ve önümüzdeki yıl mart ayında yürürlüğe girecek olan Yapı Malzemeleri Yönetmeliği ile yalıtım konusunda yürürlüğe konulan Türk standartlarının önemli teknik ilerlemeler yapılmasının önünü açacağını kaydederek, ilgili yönetmeliğe göre proje ve uygulamanın eskiye göre en az yüzde 50 ısı tasarrufu sağladığını belirtti.

6 Haziran'da sona erecek fuara 15 ülkeden 220 firma katılıyor. 30 bin profesyonel ziyaretçinin beklendiği fuarda, inşaat teknolojileri iş makinaları, yapı elemanları sergileniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektoru-ankomakta-bulustu_4633.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!