Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaatına 1993 Yılında Başlanan Senirkent Hükümet Konağı ve Adliye Sarayı Hizmete Açıldı

İnşaatına 1993 yılında başlanılan Senirkent Hükümet Konağı ve Adliye Sarayı geçtiğimiz cumartesi günü ilçeye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mu

Zamanb>İnşaatına 1993 yılında başlanılan Senirkent Hükümet Konağı ve Adliye Sarayı geçtiğimiz cumartesi günü ilçeye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, Isparta Milletvekili M. Said Armağan, Isparta Valisi İsa Parlak, bazı müdürler, daire amirlerinin ve Senirkentlilerin katılımıyla açılışı yapıldı.

İnşaatı çeşitli sebeplerle geciken ve 2003 yılı sonunda bitirilen binalara yeni yılda peyderpey taşınılıp resmi açılışı yapılamamıştı. Açılış konuşmasını Kaymakam M.Nail Anlar yaptıktan sonra, Vali Parlak, "Konaklar vatandaşa en iyi şekilde hizmet verilebilmesi ve kamu çalışanlarının huzurlu bir ortamda hizmet vermelerini sağlar. Bu hal Osmanlı döneminden beri bu mekanlar yapılagelmiştir. Onun için bu konağın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Bakan Mumcu, " Yanlış anlaşılmasın Senirkkentli, halkımız buna layık değil demek istemiyorum ama böylesi görkemli büyük bir binaya ihtiyaç yok. Bu burada olduğu gibi birçok yerde de böyle. Halkımıza insanımıza hizmet vermek için bu kadar büyük bir binaya ihtiyaç yok. Nereye baksanız devlet binalarıyla özel sektöre ait binalar birbirinden hemen ayrılır. Devlet binaları fonksiyonel olma yerine Devletin varlığını kanıtlamak için görkemli hantal binalar görürsünüz. Bu binalar popilis politikaların netticesi hizmet vermekten ziyade birşeyler yapmış olmak için yapılmış binalar. Milli gelirin yüzde altmışından fazlası böyle harcamalara gidiyor. Bugüne kadar yapılanlar hep yanlıştır. Onun için dünya kadar borç var. Kim ne derse desin kaynak israfıdır. Biz bu israfı önllemeye çalışıyoruz. Görkemli hantal bir bina yapmışşınız hizmet bunun neresinde? Vatandaşın işi hızlı görülebliyorsa hizmet o. Bürokrasiyi azaltabilmişseniz himet o. Vatandaş oturduğu yerden işini görebiliyorsa hizmet o. Vadandaşın ovasına su götürebiliyorsanız hizmet odur. Biz bu kadar zengin bir devlet değiliz" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaatina-1993-yilinda-baslanan-senirkent-hukumet-konagi-ve-adliye-sarayi-hizmete-acildi_12922.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!