Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Irak Pazarı Çimento Sektörü için Fırsat

OYAK Grubu'na ait Mardin Çimento Fabrikası'nın Genel Müdürü Kemal Doğansel, sınıra yakınlığı nedeniyle Mardin'in çimento ihracatında avantajlı olduğunu belirtti ve "Irak pazarı çimento sektörünün kurtarıcısı" dedi.

SabahYAK Grubu'na ait Mardin Çimento Fabrikası'nın Genel Müdürü Kemal Doğansel, sınıra yakınlığı nedeniyle Mardin'in çimento ihracatında avantajlı olduğunu belirtti ve "Irak pazarı çimento sektörünün kurtarıcısı" dedi. Üretimin yüzde 44'ünü yeniden yapılandırma çalışmaları son hızla ilerleyen Irak'a ihraç edildiğini belirten Doğansel, Irak'ı "2-3 yıl için bir fırsat pazarı" olarak nitelendirdi.

GÖZLER UZAN FABRİKALARINDA
Doğansel, Uzan Grubu'na ait fabrikaların TMSF yönetimine geçtikten sonra çok daha iyi çalıştığını, karlılık ve verimliliklerinin artırdıklarına dikkat çekti. Doğansel, TMSF'nin fabrikaları bu ay içinde satış ilanına çıkarmasını, Eylül ayında da ilk olarak Lalapaşa Çimento Fabrikası'nın satışının hedeflendiğini söyledi. TMSF'nin Lalapaşa fabrikasının satışından sonra diğer fabrikaların satış stratejisine karar vereceği belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/irak-pazari-cimento-sektoru-icin-firsat_30248.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!