Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İrlanda'daki Teşvik Cezbetti VitrA İkinci Fabrikayı da Açtı

İrlanda'daki Teşvik Cezbetti VitrA İkinci Fabrikayı da Açtı

Vatan
İrlanda'daki Teşvik Cezbetti VitrA İkinci Fabrikayı da Açtı

rlanda'da ki tek karo üreticisi olan VitrA, ülkedeki ikinci karo fabrikasını açtı. CEO Karamercan, "Dünya liderliği hedefine bir adım daha yaklaştık" dedi.

Eczacıbaşı VitrA, Irlanda'daki ikinci fabrikasını açtı. Yeni tesisle birlikte üretim kapasitesini 1 milyon 750 bin metrekareye çıkaran VitrA Karo Seramik, İrlanda'nın tek karo üreticisi durumunda.

İrlanda'nın Arklow şehrinde 1998 yılında kurulan VitrA Ireland Lmt, pazar payının artması nedeniyle ortaya çıkan kapasite artırımı ve modernizasyon ihtiyacını karşılayabilmek için önceki gün Irlanda'daki ikinci tesisini açtı.

Açılışta konuşan Eczacıbaşı Topluluğu CEO'su Erdal Karamercan, yeni fabrikanın açılışıyla Eczacıbaşı Karo Seramik'in toplam kapasitesinin 22 milyon metrekareye ulaştığını ve Irlanda'daki yatırımla VitrA'nın dünya lideri olma hedefine daha çok yaklaştığını ifade etti.

Rusya'ya yeni fabrika
Eczacıbaşı Karo Seramik Genel Müdürü Ahmet Yamaner de yeni tesisle kapasitelerinin yüzde 50 arttığını ve yakında Rusya'da da bir tesis açacaklarını söyledi. Yamaner, yatırım için irlanda'nın seçilmesinde en önemli etkenin verilen teşvikler olduğunu söyledi. Yeni tesisin hizmete girmesiyle birlikte VitrA Ireland'ın cirosunun bu yıl sonunda 25 milyon dolara ulaşması hedefleniyor.

Kapasite iki yılda %20 artırılacak
* Eczacıbaşı Yapı Grubu bünyesinde 1991 yılında faaliyete başlayan VitrA Karo Seramik, Bozüyük, Tuzla ve İrlanda'da bulunan 3 tesisiyle Avrupa'nın önde gelen seramik karo üreticileri arasında yer alıyor.

* Rusya'da ve Türkiye'de kurulacak yeni tesisler ile birlikte kapasitenin, 2006 yılında 22 milyondan 26 milyon metrekareye çıkarılması planlanıyor,

* 2004 yılında ihracatını yüzde 20 artıran VitrA Karo Seramik, Eczacıbaşı Yapı Grubu'nun geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği yaklaşık 300 milyon dolarlık ihracatta, 70 milyon dolarlık bir pay aldı.


http://www.yapi.com.tr/haberler/irlandadaki-tesvik-cezbetti-vitra-ikinci-fabrikayi-da-acti_25225.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!