Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İş Bankası, ‘Kredili Gayrimenkul’ Satacak

İş Bankası 400'e yakın gayrimenkulünü satışa çıkarırken yeni bir yöntem deneyecek. Herhangi bir muhammen bedelin olmadığı ‘‘puplic offer-halktan te

Hürriyet
1


b>İş Bankası 400'e yakın gayrimenkulünü satışa çıkarırken yeni bir yöntem deneyecek. Herhangi bir muhammen bedelin olmadığı ‘‘puplic offer-halktan teklif’’ yönteminde fiyatı alıcılar belirleyecek. En yüksek fiyatı veren alıcı gayrimenkülü alırken, İş Bankası da düşük faizli kredi verecek.

Gayrimenkullerini satışa çıkaran bankalar arasına katılan İş Bankası, bugüne kadar Türkiye'de uygulanmamamış bir yöntemi deneyecek. Eskidji Müzayede Evi tarafından gerçekleştirilecek satışta ‘‘public offer-halktan teklif’’ denilen bir yöntem uygulanacak.

İş Bankası İnşaat ve Emlak Müdürü Fikret Çelik ile birlikte bir toplantı düzenleyerek satışlar hakkında bilgi veren Eskidji Müzayede Evi yönetim Kurulu Başkanı Dikran Masis, bu yöntemin Türkiye'de bir ilk olduğunu vurguladı. Masis'in verdiği bilgiye göre, ABD'de yaygın olan bu yöntemde, satışa çıkarılan gayrimenkullerin değerini alıcılar kendileri belirleyecek ve satış en yüksek fiyatı verene yapılacak. 135'i İstanbul'da, 45'i Ankara'da, 23'ü Adana'da, 138'i İzmir'de olmak üzere şu anda 384 gayrimenkulü satışa çıkaran İş Bankası, herhangi bir bedel telaffuz edilmeyecek. Sayılarının daha da artacağı söylenen bu gayrimenkulleri görmek isteyenler 1 Mayıs'tan itibaren Eskidji'den ya da İş Bankası'nın tüm şubelerinden gayrimenkul listelerini alabilecek. Ayrıca www.eskidji.com sitesinde de yayınlanacak bu listedeki gayrimenkulleri görmek isteyenler ‘‘0212 444 45 45’’ numaralı telefona müracaat ederek, mimar ve mühendislerin refakatinde, satışa çıkarılanları gezip tetkik edebilecek. Bu çalışmada Türkiye'nin her bölgesinden toplam 240 mimar ve mühendis görev yapacak. Daha sonra alıcılar yapacağı çevre araştırmaları ile fiyatı kendileri belirleyecek. 25 Mayıs'ta ise İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana'da aynı anda yapılan toplantıya 2 milyar lira teminat vererek katılanlar tekliflerini sunacak ve en yüksek fiyatı veren gayrimenkulün yeni sahibi olacak.

Satışların nakit olarak yapılacağı bu yöntemde İş Bankası, belirlediği fiyatın tamamını nakit olarak karşılayamayan alıcılara kredi de verecek. Satış gününden önce İş Bankası'na başvurulması ve alıcının bankanın kredi kriterlerine uygun bulunması halinde İş Bankası'nın vereceği bu kredi mevcut faiz oranlarından düşük olacak. Böylece satışlar hem peşin, hem de taksitle olabilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/is-bankasi-kredili-gayrimenkul-satacak_4128.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Ev ya da dükkan almak istiyorum ama oldukça uygun fiyatlara. Beni ev ya da iş yeri satışı ile ilgili bilgilendirirseniz çok memnun olurum. gs_azize_25@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!