Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İş Makinaları Çıkarma Hazırlığında

Türkiye'nin inşaat sektörünün en ağır makineleri İstanbul'a çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Avrupa'nın 4'üncü inşaat sektörü fuarı olan Ankomak, bu s

Akşamb>Türkiye'nin inşaat sektörünün en ağır makineleri İstanbul'a çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Avrupa'nın 4'üncü inşaat sektörü fuarı olan Ankomak, bu sene 600 yabancı firma ve 50 bine yakın profesyonel ziyaretçinin katılımı ile 4-8 Haziran'da CNR Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek.
Hilton Otelinde dün İş Makineleri Distribütörleri Derneği (İMDER) ve inşaat sektörünün tanınmış firmaları düzenlediği basın toplantısında, Ankomak Fuarı ile, deprem ve krizlerle darbe almış inşaat sektörünün canlanmasının hedeflendiği vurgulandı. AFEKS Uluslararası Ticari Fuarlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Saim Kurul, ekonomik kriz ile yüzde 70 küçülen inşaat sektöründe halen talebin çok yoğun olduğunu belirtti. Alım kararlarının krizler nedeni ile ertelendiğini açıklayan, Saim Kurul, bu sene İMDER ile artık 'ertelenemez durumda olan talebi' karşılamayı planladıklarını söyledi. 'İMDER' Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral ise CNR Uluslararası Fuar Merkezi'nde 65 bin metrekarelik alanda düzenlenecek olan Ankomak'ın muhtemel Irak savaşından etkilenmemesini ve uzun süreli olmamasını ümit ettiklerini belirtti. Savaşının ardından Irak'ta bir inşaat hamlesinin yer alacağına dikkat çeken Meral, bu sektörün gelecek 5 yıl içerisinde Türk mütehhitler için önemli bir pazar olacağını vurguladı. Türkiye'nin elinde fazladan bulunan ikinci el makinelerin Irak'a satılabileceğini belirten Meral, bina ve yol yapımı ile ortaya çıkacak yoğun talep karşısında Türkiye'de inşaat sektörünün hemen canlanacağını açıkladı.


http://www.yapi.com.tr/haberler/is-makinalari-cikarma-hazirliginda_3601.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!