Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İşadamlarına 'Finansal Raporlama' Konferansı

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ve Grant Thornton Türkiye işbirliğiyle 'Türkiye Finansal Raporlama Standartları ve Şirketlerin Mali Tablolarında Etkisi' konulu konferans verildi.

yapi.com.tr / AA
İşadamlarına 'Finansal Raporlama' Konferansı

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ve Grant Thornton Türkiye işbirliğiyle 'Türkiye Finansal Raporlama Standartları ve Şirketlerin Mali Tablolarında Etkisi' konulu konferans verildi. BUSİAD Evi'nde verilen konferansta konuşan BUSİAD Başkanı Arif Özer, Türkiye Finansal Raporlama Standartları'nın tanıtımına ev sahipliğini yapmaktan duydukları memnuniyeti belirterek, şunları söyledi:
    
''Dünya, ticari ve muhasebe alanında büyük bir değişim yaşanıyor. Ayrıca Avrupa Birliği'ne uyum sürecine uygun bir yapı oluşturmak lazımdı. Öte yandan bu yeni yapının tanıtılması da kaçınılmaz. Burada bu yeni sistemin ayrıntıları ele alınacak.''
    
Konferansa konuşmacı olarak katılan Grant Thornton Türkiye Başkanı Aykut Halit ise 2013 yılı yeni Türk Ticaret Kanunu ile birlikte işletmelerin muhasebesini Türk Finansal Raporlama Standartları'na (TFRS) uygun hale getirmek zorunda olduklarını söyledi. Halit, konferansta TFRS hakkında bilinmeyenleri ele alacaklarını kaydederek şunları söyledi:
    
''Bu konferansta amacımız TFRS'nin ilkeleri ve yöntemlerine açıklık getirmektir. Şimdiye kadar Türkiye Muhasebe Standartları (TMS) uygulanıyordu. Tek düzen dediğimiz bu hesaplama sistemi artık yeterli olmamaya başladı. Dolayısıyla TFRS'ye ihtiyaç duyulmaya başlandı.''


    
Konferansta hali hazırda uygulanan tek plan hesaplama sistemiyle TFRS'nin karşılaştırılarak meydana çıkan değişiklikleri de inceleyeceklerini kaydeden Halit, şunları söyledi:
    
''Burada, Türk Ticaret Kanunuyla getirilen TFRS'nin mali tablolara etkisi, tüm şirketlerin 31.12.2012'den itibaren TFRS uygulamasına geçmeleri gerektiği, TFRS uygulamaları ile bilanço gelir tablolarına nasıl etkileneceği gibi konuları ele alacağız. Öte yandan, TFRS'nin uluslararası finansal işlemlere etkilerinin yanı sıra, bilançodaki varlık ve borçların hangi esaslara göre değerleneceği konularında bilgi vereceğiz'' dedi. Halit, Grand Thornton Türkiye hakkında ise şunları söyledi:
    
''Grand Thornton Türkiye, 100'ün üzerindeki ülkede, 30 bini aşkın personeliyle denetim, vergi ve özel danışmanlık hizmetleri sunuyor. Ayrıca Grant Thornton İnternaitonal'ın Türkiye ofisi konumundadır. Merkez ofisi İstanbul'da bulunan Grant Thornton Türkiye, Ankara, İzmir ve Bursa'da bulunan ofislerinde faaliyet göstermektedir.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/isadamlarina-finansal-raporlama-konferansi_89404.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!