Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İskilip, Tarihi Kentler Birliği’ne Üye Oldu

Muğla’da yapılan Tarihi Kentler Birliği (TKB) Meclis Toplantısı’nda, Çorum’un İskilip ilçesinin üyelik başvurusu değerlendirildi.

Zaman
İskilip, Tarihi Kentler Birliği’ne Üye Oldu

uğla’da yapılan Tarihi Kentler Birliği (TKB) Meclis Toplantısı’nda, Çorum’un İskilip ilçesinin üyelik başvurusu değerlendirildi.

Yapılan değerlendirme sonunda oybirliğiyle üyelik başvurusu kabul edildi ve İskilip TKB’nin yeni üyesi oldu. İskilip için bir dönüm noktası niteliğindeki üyelik başvurusunu Belediye Başkanı Orhan Öztürk, göreve geldiği ilk hafta belediye meclis toplantısına sunmuş ve karar hem AK Parti’li hem de MHP’li meclis üyelerinin tamamı tarafından onaylanmıştı. Yaklaşık bir yıldır sürdürülen tanıtım çalışmaları ve yapılan girişimler sonucu gerçekleşen TKB üyeliği ile İskilip makus talihini yenmeyi amaçlıyor. 160 üyesi bulunan Tarihi Kentler Birliği’ne kabulü açıklanan İskilip, yıllardır göremediği ve ihtiyacını duyduğu ilgiyi bundan sonra görebilecek ve birliğe üye olmanın avantajını kullanabilecek. İskilip’e ilk etapta ilçedeki tarihi çeşmelerin restorasyon ve çevre düzenlemeleri projelerinin hazırlanması amacıyla 25 bin YTL’lik kaynak aktarıldı. İlçedeki tüm tarihi ve doğal değerler, TKB ve bağlı olduğu ÇEKÜL Vakfı tarafından incelenip, projeler geliştirilecek ve aktarılan kaynaklarla “tarihi şehir” niteliğini hem koruyup hem de zenginleştirebilecek. İskilip’in TKB’ye alınma haberi hemen belediye anons sisteminden vatandaşa duyuruldu. Anonsta, “Muğla’da yapılan Tarihi Kentler Birliği Meclis Toplantısı’nda ilçemizin üyelik başvurusu oy birliği ile kabul edilmiştir. Ülkemizde tarihi değerleri koruma altına alınan 160 yerleşim yerinin arasında İskilip de yer almaktadır. Bugün İskilip’in makus talihinin sona erdiği ve kıymetinin anlaşıldığı bir gündür. Halkımıza hayırlı olsun.” denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iskilip-tarihi-kentler-birligine-uye-oldu_26716.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!