Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Islah Edilen Dereler Köprülerle Donatılıyor

İzmir’de sel baskınlarının önüne geçmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından 24 milyon dolar harcanarak ıslah edilen dereler, şimdi de köprüle

Ticaret Gazetesib>İzmir’de sel baskınlarının önüne geçmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından 24 milyon dolar harcanarak ıslah edilen dereler, şimdi de köprülerle donatılıyor.

İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) İnşaat Kanal Müdürü Vuslat Torunoğlu, yaptığı açıklamada, can güvenliğini sağlamak ve yaya ulaşımını rahatlatmak amacıyla kentin değişik yerlerindeki 34 dereye yaya köprüleri yaptıklarını belirtti.

Derelerin ıslah edilmesinden sonra köprülerin de derelerin yeni şekline göre yapılması gerektiğine dikkati çeken Torunoğlu, şu bilgiyi verdi:

“Derelerin üstündeki köprüler, sağlıksız ve rastgele yapılmıştı. Derelerin içinde de yurttaşlarımız tarafından ilkel şekilde yapılan köprüler vardı. Küçük-büyük herkesin üstünden geçtiği bu köprüler tehlike oluşturuyordu.

Vatandaşlarımızın bu mağduriyetini gidermek amacıyla eski köprüleri yıktık ve yerlerine yenilerini yaptık.”

Tamamlanmış 34 dere dışında 10 dereye daha köprü yapacaklarını dile getiren Torunoğlu, derelerin bulunduğu mahallelerde ikamet eden vatandaşlardan bu yönde yoğun talep aldıklarını söyledi.

İZSU tarafından dere üstü yaya köprülerinin yapılması derelerin geçtiği mahalle sakinlerini memnun etti. Yeni yerleşim bölgeleri arasında bulunan Laka Deresi’nin geçtiği Bayraklı Adalet Mahallesi sakinleri, köprülerle ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

“Laka Deresi’ni geçmek için yıllarca su borusunu köprü diye kullandık. Özellikle kış aylarında okula giden çocuklarımız, buradan geçerken endişe ediyorduk.

Çünkü yağan yağmurlardan taşan dereye düşüp hayatlarını kaybedecekleri endişesine kapılıyorduk. Kooperatifler aracılığıyla ev sahibi olunca, kendi imkanlarımızla dereye köprü yaptık. Ancak, buradan 2 kişi yan yana güçlükle geçebiliyordu. İnsanlar köprünün başlarında birbirlerinin geçmesi için bekliyordu.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/islah-edilen-dereler-koprulerle-donatiliyor_1745.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!