Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İşsizliğin Çaresi İnşaat Sektöründe

İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, "Ekonomide kalıcı çözüm ve istihdamın reçetesi inşaat sektörüdür"dedi. Kazançoğ

Yeni Asır
İşsizliğin Çaresi İnşaat Sektöründe

b>İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, "Ekonomide kalıcı çözüm ve istihdamın reçetesi inşaat sektörüdür"dedi.

Kazançoğlu, inşaat sektörünün ekonominin emek yoğun sektörü olduğunu ve istihdamı en zor olan eğitimsiz, kırsal kesim işsizlerine iş yaratan bir alan konumunda bulunduğunu bildirdi. Sektörün aynı zamanda dövize dayalı girdileri en az kullanan sektörlerden biri olduğunu belirten Kazançoğlu, ekonominin döviz dar boğazlarına takıldığı dönemlerde dahi duraklamadan üretim yapabilme özelliği taşıdığını kaydetti.

İç talep canlanmalı
Kazançoğlu, şu bilgiyi verdi: "Bu özelliğiyle inşaat, iç talebin canlandırılmasında en önemli lokomotif sektördür. Bu sektördeki durgunluk ya da canlılık ekonomiye direkt yansımaktadır. İnşaat sektörü ekonominin üçte birini dolaylı ilgilendirmekle beraber bünyesindeki 200 alt sektörü de etkiler. Ülkemizde işsizlik oranı, tarım çalışanları hariç, yüzde 14.6 seviyelerindedir.

Son yıllarda yaşadığımız krizlerin etkisi de işsizlik problemlerinin daha kronik bir hal almasına neden olmuştur. Ekonomide kalıcı çözüm ve istihdamın reçetesi inşaat sektörüdür."
Kazançoğlu, hükümetin, inşaat sektörünün önünü açacak ciddi ve kalıcı önlemler almasını, Irak'taki yeniden yapılandırma faaliyetlerinde Türk müteahhitlerinin de yer alması yönünde çalışma yürütmesini beklediklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/issizligin-caresi-insaat-sektorunde_8981.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!