Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Bienali, Sanatı Sokağa Taşıyor

10. Uluslararası İstanbul Bienali'nin gece programında yer alan projelerden biri olan "Gecegezenler" projesi, Uluslararası İstanbul Bienali'nin açık olduğu sekiz hafta boyunca sergi mekânlarının kapanış saatinden sonra başlayacak ve gece boyunca sokakta gösterilecek videolardan oluşan özel bir etkinlik olacak.

Cumhuriyet Gazetesi0. Uluslararası İstanbul Bienali, "Gecegezenler" projesiyle güncel sanatı İstanbul sokaklarına taşıyor. 10. Uluslararası İstanbul Bienali'nin gece programında yer alan projelerden biri olan "Gecegezenler" projesi, Uluslararası İstanbul Bienali'nin açık olduğu sekiz hafta boyunca sergi mekânlarının kapanış saatinden sonra başlayacak ve gece boyunca sokakta gösterilecek videolardan oluşan özel bir etkinlik olacak.

Katılımın halka açık ve ücretsiz olacağı gösterimler kentin farklı noktalarında düzenlenecek. Video çalışmaları, küratör Hou Hanru'nun davet ettiği, Övül Durmuşoğlu, Marcus Graf, Borga Kantürk, Pelin Uran ve Adnan Yıldız'dan oluşan genç bir küratör ekibi tarafından seçilecek. Üretici-izleyici olarak katılan ve "söyleyecek sözü olan" herkesin videolarını paylaşabileceği projeye 1 Haziran 2007 Cuma gününe kadar katılımlar devam edecek.

"Gecegezenler" projesinin başvuru formlarına www.iksv.org/bienal adresinden ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-bienali-sanati-sokaga-tasiyor_53340.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!