Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul-Bursa Yolu 2006’da 1 Saat 15 Dakikaya Düşecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa ile İstanbul arasını 1 saat 15 dakikaya indirecek feribot projesinde müjdeli haberi açıkladı.

Zaman



b>Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa ile İstanbul arasını 1 saat 15 dakikaya indirecek feribot projesinde müjdeli haberi açıkladı.

Orman ve Çevre Bakanlığı'nda yapılan toplantıda Mudanya'nın Güzelyalı beldesi ile İstanbul arasında feribot seferleri için hazırlanan ÇED (Çevresel Etkileşim) Raporu'nun onaylandığını açıklayan Başkan Şahin, 2006'nın sonbahar aylarında Bursa ile İstanbul arasındaki mesafeyi 1 saat 15 dakikaya indirecek olan feribot seferlerinin başlayacağını söyledi.

Hikmet Şahin, Yerel Gündem 21 Evi'nde düzenlediği basın toplantısında Güzelyalı-İstanbul arasındaki feribot seferleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Projenin önümüzdeki 5 aylık süreçte tamamlanacağını, bakanlık ile ilgili kurumlarının görüşlerinin alınacağını belirten Şahin, “Uygulama projeleri ve imar plan tadilatları Devlet Limanlar Hava Meydanları İşletmesi'ne verilerek inşaat izni istenecek. Ardından Kamu İhale Kurumu'na başvurulacak. Sonbahar aylarında ihaleye çıkılacak. İDO da en az 2 arabalı feribot için çalışmaları yürütüyor. Hedefimiz 2006 sonbaharında seferlerin başlaması. İskele 37 dönümden oluşuyor. Bunun 26 dönümü dolgu olacak. Proje için İDO 75 milyon dolar, biz de inşaat için 10-15 milyon YTL harcama yapacağız. Bursa kabuk değiştiriyor, sınıf atlıyor. Hedefimiz marka kent Bursa. Ulaşım, çevre, planlama, sosyal, kültürel, sportif a-lanlarda ilklere imza atıyoruz.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-bursa-yolu-2006da-1-saat-15-dakikaya-dusecek_29658.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!