Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Metrosu, Ayazağa'ya Uzanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 4. Levent-Ayazağa Metrosu'nun temelini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Dr. Mimar Kadir Topbaş'ın da katılac

İBB
İstanbul Metrosu, Ayazağa'ya Uzanıyor

b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 4. Levent-Ayazağa Metrosu'nun temelini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Dr. Mimar Kadir Topbaş'ın da katılacağı bir törenle 12 Mart'ta atıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir rüyayı daha gerçekleştiriyor. Tüp Geçit Projesi ve Kadıköy-Kartal Metrosu'nun ardından, yıllardır gündem olan İstanbul Metrosu'nun Ayazağa'ya kadar uzatılması projesi de hayata geçiriliyor.

4. Levent-Ayazağa Metrosu'nun temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı Bakanlar ve Başkan Dr. Mimar Kadir Topbaş'ın da katılacağı bir törenle 12 Mart Cumartesi günü Seyrantepe'de atıldı.

İstanbul'un ulaşım sorununu çözmek için dev yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, trafik sorununun çözümü için öncelikle raylı toplu taşıma sistemlerinin yapımına ağırlık veriyor. 30 ayda tamamlanması planlanan 4. Levent-Ayazağa Metrosu'nun inşaat aşaması 80 milyon dolar, elektromekanik aşaması ise 100 milyon dolara malolacak.

Toplam hat boyu 3 bin 145 metre (Çift tünel) olan 4. Levent-Ayazağa Metrosu'nda; Sanayi Mahallesi, ve Ayazağa'da olmak üzere 2 adet istasyon yer alacak. Ancak, Seyrantepe'de ilave bir istasyon daha planlanıyor. İnşaatta 200 bin metreküp beton ve şarkrit dökülecek, 436 bin metreküp tünel kazısı yapılacak ile 237 bin metreküp dolgu yapılacak ve 16 bin 500 ton demir kullanılacak.

Metrosu inşaatının ana hat tünelleri 4. Levent Sanayi Mahallesi girişinden başlayarak, İstanbul Teknik Üniversitesi girişindeki Ayazağa Atlı Spor Kulübü'nde son buluyor. Depo sahası Seyrantepe Polis Lojmanları'nın güneyindeki vadide 60 bin metrekarelik bir alanın düzenlemesi ile oluşturulacak. Depo sahası ile ana hattın birleşimi 4 adet bağlantı tüneliyle sağlanacak.http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-metrosu-ayazagaya-uzaniyor_23819.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!