Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Molası için Boğaziçi Gezileri

İDO tarafından tepeden tırnağa yenilenerek boğaz seferlerine başlayan ‘İstanbul 9’ adlı vapur yolcularından büyük ilgi görüyor. 1,5 aylık sürede yaklaşık 40 bin yolcu taşıyan ‘İstanbul 9’, Boğaziçi’nin güzelliğini keşfetmek isteyenleri bekliyor.

NTV
İstanbul Molası için Boğaziçi Gezileri

DO tarafından tepeden tırnağa yenilenerek boğaz seferlerine başlayan ‘İstanbul 9’ adlı vapur yolcularından büyük ilgi görüyor. 1,5 aylık sürede yaklaşık 40 bin yolcu taşıyan ‘İstanbul 9’, Boğaziçi’nin güzelliğini keşfetmek isteyenleri bekliyor.

İDO, 2003 yılının Eylül ayında Haliç Tersanesi’ne çekilerek seferlerine ara veren Şehir Hatları’na ait ‘İstanbul 9’ vapurunu 1,8 milyon YTL harcayarak İstanbullulara yeniden kazandırdı. Modern bir görünüme kavuşturulan vapur, Boğaziçi keyfi yaşamak isteyen vatandaşlardan büyük rağbet görüyor. Her gün 10.35 tarifeli Eminönü - Kavaklar, 15.00 Kavaklar - Eminönü Hattı’nda gerçekleştirdiği ‘Boğaziçi Özel Gezisi’ ile İstanbul Boğazı’nı bir baştan bir başa dolaşan ‘İstanbul 9’, özellikle yabancı turistlerin ilgi odağı olmuş durumda.

Vapurda ‘çay ve simit’ keyfi bir başka…
Hafta içi ve hafta sonu ‘Boğaziçi Özel Gezisi’ şeklinde uygulanan seferlerde Eminönü-Beşiktaş-Kanlıca-Yeniköy-Sarıyer-R.Kavağı ve A.Kavağı İskelelerine uğrayan İstanbul vapuru seferlerini tarifeli olarak yapıyor. İstanbul’un tarihi dokusunu seyrederken çay, simit ve salep eşliğinde İstanbul molası vermek isteyenler için, Boğaziçi gezileri alternatif bir seçenek. İstanbul’un yeni vapuru değişen yer, tavan ve ahşap döşemeleri, şık mobilya tarzı, doyumsuz konforu ile nezih bir yolculuğun tadını sunuyor.

Şehir Hatları vapur yenileme çalışmalarının ilk örneği olan “İstanbul 9”, ilk kez 1977 yılında suya indirilmiş, kesintisiz 29 yıl hizmet verdikten sonra Haliç tersanesine çekilmişti. İDO, metal aksamından ahşap aksamına, köprü üstünden makine dairesine kadar yenilediği İstanbul vapurunu özel günler, toplantılar, sosyal ve kültürel geziler için özel ve tüzel kişilerin kullanımına açık tutarak toplumun geniş kesimleriyle buluşturmayı amaçlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-molasi-icin-bogazici-gezileri_51949.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!