Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul tüp geçiş görüşmelerinde gelinen son nokta

İstanbul'un kentiçi ulaşım sorununa çözüm getirmek amacı ile yapımı planlanan İstanbul demiryolu tüp geçişi ve Gebze- Haydarpaşa, Sirkeci- Halkalı ban

Dünya Gazetesistanbul'un kentiçi ulaşım sorununa çözüm getirmek amacı ile yapımı planlanan İstanbul demiryolu tüp geçişi ve Gebze- Haydarpaşa, Sirkeci- Halkalı banliyö hattı projesi (Marmaray) yapımının mühendislik, müşavirlik ve kontrolörlük hizmetleri için seçilen firma grubu ile ilgili sözleşme görüşmeleri son aşamaya getirildi.
Proje çalışmaları Devlet Limanlar ve Havameydanları (DLH) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Marmaray sisteminin yapımı öncesi en önemli etabını oluşturan müşavirlik hizmeti için seçilen firma grubu ile Eylül ayı içinde söz konusu hizmetleri içeren sözleşmenin imzalanması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl içinde üç ayrı firma konsorsiyumundan teklif alarak sıralamada seçimi yapan DLH Genel Müdürlüğü Avrasya konsorsiyumu olarak tanımlanan 3'lü firma grubunu tercih etmişti. Bu grupla, Maliye Bakanlığı'nın vizesinin alınmasının ardından yaklaşık 50 milyon dolar tutarındaki müşavirlik, mühendislik ve kontrolörlük anlaşması imzalanarak yürürlüğe girecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-tup-gecis-gorusmelerinde-gelinen-son-nokta_112.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!